28 Haziran 2021

Pınarhisar’a yeni bir proje!

pinarhisara-yeni-bir-proje

Pınarhisar’a yeni bir proje! Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay Pınarhisar’a yeni bir proje daha kazandırıldığını açıkladı. Başkan Talay proje hakkında bilgi verdi.

Projeyle ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkanı Talay şu ifadeleri kullandı: “Hayırlı Cumalar Pınarhisar. ve bir çok kişiye istihdam sağlayacak yeni bir projeyle güne başladık. Pınarhisar Seracılık Kuluçka Merkezi Projesinin Trakya Kalkınma Ajansında hibe sözleşmesi imzaladık. Pınarhisar Seracılık Kuluçka Merkezi Projesi proje süresi 18 ay olarak belirlendi. Toplam bütçesi, 2.388.671,18 TL’dir. Proje hibe destek miktarı ise 1.800.000.00 TL’dir.

25 adet sera kurulacak

Proje sayesinde Pınarhisar Belediyesi tarafından 28 dönüm arazi üzerinde iyi tarım sertifikalı genişletilebilir örtü altı sulu tarım 25 adet 500 metrekarelik sera tesisi kurulacaktır. Tesiste 25 adet dezavantajlı vatandaşın sürekli istihdama dahil edilmesi sağlanacak. Proje tamamlanıp 25 seranın işletmeye geçilmesinden itibaren her seranın üretim işi için 1 haneden 1 kişi çalışacaktır.

Proje tamamında 25 haneden 25 kişiye istihdam sağlanmış olacak. Pınarhisarımıza hayırlı olsun. Her şey sizin için, her şey Pınarhisar için.”

Bir cevap yazın