15 Nisan 2021

ONLAR CESARET VE KAHRAMANLIK TİMSALİ GAZİLERİMİZ

19 Eylül, Ulu Önder Atatürk’e 1921 yılında Mareşallik rütbesi ile gazilik unvanının verildiği gündür. Bu nedenle, yurdumuzda her yıl 19 Eylül “Gaziler Günü” resmi olarak kutlanmaktadır. Canlarını, kanlarını bu ülkeye adayan aziz Gazilerimiz için gerçekleştirilen 19 Eylül Gaziler Günü programı Lüleburgaz’da da kutlandı.

Lüleburgaz Eski Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen program Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından şanlı bayrağımız göndere çekildi. Kutlama mesajlarının okunmasının ardından yerel şairler Ali Taylan ve Bektaş Yavuz şiirlerini seslendirdiler. Piyade Üsteğmen Vedat Öner bu özel ve anlamlı güne ilişkin konuşmasını gerçekleştirdi. Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinden İrem Yeniada ‘Ya Gazi Ol Ya Şehit’ şiirini, Kevser Kübra Fidan da ‘Gazilerimize’ adlı şiiri okudu.

Eski Hükümet Konağı önündeki programın sona ermesiyle Gençlik Parkı Camlı Köşk’e geçildi. Gençlik Parkı Camlı Köşk’te, törene katılan sivillere, askeri erkana, gazilere, şehit ve gazi ailelerine ikramlar sunuldu.

(Lüleburgaz Belediyesi)

Bir cevap yazın