3 Temmuz 2021

ONKOLOJİ BİRİMİ TEDAVİYE BAŞLADI

Keşan Devlet Hastanesi'nde Onkoloji Hizmet Birimi tedaviye başladı.

Keşan Devlet Hastanesi’nde Onkoloji Hizmet Birimi tedaviye başladı. Edirne Kamu Hastaneler Birliğinden konuyla ilgili olarak açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

onkoloji-birimi

Bölgemiz için büyük önemi olan Keşan Devlet Hastanesi’nde açılan Onkoloji Hizmet Birimi sayesinde hem büyük şehirlerdeki hastanelerin yükü azaltıldı hem de hastalar tedavi için uzun seyahatler yapmadan huzurlu ve konforlu ortamda düzenli tedavilerini yaptırmaya başladılar.

Üst Onkoloji Merkezlerinde son bilimsel gelişmelere uygun düzenlenen tedaviler, bu ünitede temel eğitimli bir hekim ile kemoterapi hazırlama, onkolojik hasta bakımı ve onkolojik hastaya yaklaşım konusunda eğitimli hemşireler ile hastalara güven ve konforla uygulamaktadır. Onkoloji Birimimizde bir Kemoterapi Hazırlama Kabini, 4 adet Kemoterapi Koltuğu, Acil Müdahale Seti ile gerekli donanımlar kanser hastalarının hizmetindedir.kesan-onkoloji

Kanser Tedavi Merkezimizde, her türlü kanser tedavisi başarı ile uygulanmaktadır. Hastalarımız ve yakınları kanser hastalığı ile savaşırken yalnız olmadıklarını, sağlık çalışanlarının da yanlarında olduğunu hissettikleri için tedaviye güçlü başlar.

Onkoloji Birimimizde hedefimiz sadece Keşan ve çevresinden gelen hastalara değil, komşu illerden ve komşu ülkelerden gelecek Onkoloji hastalarına da hizmet sunmaktır.

 

 

Bir cevap yazın