1 Aralık 2020

Öğrenciler çok sayıda fidan dikti!

Öğrenciler çok sayıda fidan dikti! Kırklareli’nin Üsküp Beldesinde Üsküp Atatürk Ortaokulu ve Üsküp Atatürk İlkokulu öğrencileri çok sayıda fidanı toprakla buluşturdu, can suyunu verdi.

Öğrenciler çok sayıda fidan dikti! Üsküp Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen etkinlik, Üsküp Gündoğdu Mahallesinde yapıldı. Yaklaşık 100 kadar çam fidesi, Üsküp Belediye Başkanı Hüseyin Kasap, Üsküp Atatürk Ortaokulu Müdürü Mustafa Akyüz, Üsküp Atatürk İlkokulu Müdürü Ahmet Özbey, öğretmenler ve öğrenciler tarafından toprakla buluşturuldu.

Üsküp Atatürk Ortaokulu 8A sınıfı öğrencisi aynı zamanda okul meclis başkanı Selen Küçükbatal; yarınlara bırakılacak en güzel hediyenin ağaç olduğunu ifade ederek, “Dünyada teknolojik gelişmeler arttıkça, soluduğumuz her nefes, aldığımız her oksijen azalıyor. Gelecekte daha temiz nefes alabilmenin yolu da bugün diktiğimiz fidanlardır.

Diktiğimiz her fidan gelecekte temiz nefes, temiz hava olacaktır” diye konuştu. Etkinlikte ayrıca dikilin her ağaca öğrenciler adına bir künye takıldı.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın