4 Temmuz 2021

O PROJE İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Kırklareli Belediyesi resmi facebook sayfasından yapılan duyuruyla beraber Kent Kültür Merkezi İnşaatı Projesinin başlatıldığı resmen duyurulmuş oldu.

İşte o açıklama;

Kırklareli Belediyesi, sınır ötesi iş birliği projesi kapsamında ‘’Kent Kültür Merkezi’’inşaatı çalışmalarına başladı.

‘’Dostlar ve Komşular Arasındaki Sınır Tanımayan İç İçe Geçmiş Kültür’’ adı ile Avrupa Birliği Sınır Ötesi İşbirliği programı tarafından finanse edilen projenin çalışmaları başladı. Karakaş Mahallesi Zincirlikuyu Caddesi üzerinde bulunan belediye dükkanlarının alt katında başlanan inşaatın 2015 Nisan ayı içerisinde tamamlanması planlanıyor. Projede, 900 m2’lik alan içerisinde nikah salonu, konferans salonu, sergi alanı, gelin odası ve nikah memuru odası yer alacak.

BİZİM İÇİN BİR İHTİYAÇTI…
Kent Kültür Merkezi projesini inceleyen Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, gerçekleşen projenin Kırklareli için bir ihtiyaç olduğunu belirterek’’ Kent Kültür Merkezi projesi bizim için bir ihtiyaçtı. Sınır ötesi iş birliği kapsamında gerçekleşen projemizin içerisinde 166 kişilik konferans salonu, 62 kişilik nikah salonu, çeşitli sergilerin düzenlenebileceği fuaye alanı, gelin odası, nikah memuru odası gibi bölümler olacak. Şuan, inşaatımız belirlediğimiz program çerçevesinde devam ediyor. Kent Kültür Merkezi projemizi Nisan ayı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz’’ diye konuştu.

Bir cevap yazın