24 Kasım 2020

Murat Gerenli: Çöplüğü ortadan kaldıracağız!

murat-gerenli-coplugu-ortadan-kaldiracagiz

Murat Gerenli: Çöplüğü ortadan kaldıracağız! Lüleburgaz Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Murat Gerenli, aday adayı tanıtım toplantısında konuştu.

Murat Gerenli: Çöplüğü ortadan kaldıracağız! Gerenli çöplük alanıyla ilgili çöplüğün ortadan kaldırılacağını, çöplerin enerjiye dönüştürüleceğini ve çöplük alanının yeşil alana dönüştürüleceğini şöyle anlattı: “Lüleburgaz’ın çözüm bekleyen öncelikli sorunu çöplerin toplanması ve bertaraf edilmesiydi. Yaptığımız uzun ve titiz çalışmaların sonucunda bir yol haritası belirledik. Şimdi 4 ayrı konteyner çeşidiyle çöp toplama ve ayrıştırma sistemine geçiyoruz.

“Çöpler biyogaza ve elektrik enerjisine dönüşecek”

Çöplerimizi bu sistemde düzenli toplayıp ayrıştırarak kağıt, mukavva, plastik, cam, metal vb. atıkları geri dönüşüme kazandıracağız. Evsel atıklarımızı Kırklareli Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne taşıyacak, önce biyogaza sonra elektrik enerjisine dönüşümünü sağlayacağız.

“Çöplüğü ortadan kaldırıp o alanı yeşil alana dönüştüreceğiz”

Böylelikle hem atıklarımızı geri dönüşüme kazandıracağız hem de bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine katı sağlayacağız. En önemlisi de şehrimizin içinde yer alan çöplüğü ortadan kaldıracağız. Çevre ve Şehircilik Başkanlığına sunduğumuz projenin onayından sonra, 200.000 metrekarelk alanı yeşil alana çevireceğiz. Oralarda oyun sahaları ve piknik alanları olacak. ”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın