22 Ocak 2021

Muhtarlarla Yemekte Buluştu!

Muhtarlarla Yemekte

Muhtarlarla Yemekte Buluştu! Başkan Baysan Muhtarlarla Yemekte Buluştu! Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, 19 Ekim Muhtar Günü nedeniyle düzenlenen yemekte Çorlu’da hizmet veren muhtarlar ile bir araya geldi.

Muhtarlarla Yemekte Buluştu! Kuruluşu 19 Ekim 1829 yılına dayanan Muhtarlık teşkilatının 188. yılında düzenlenen etkinlikler kapsamında 2. Muhtarlar Günü kutlandı. Günün anısına düzenlenen yemeğe Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Sevinç, İlçe Nüfus Müdürü Nazlı Çorbacı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Güçlü, Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları Serhad Çatalkaya, Erdoğan Demirci, Ahmet Sarıkurt, Kemaleddin Avcı ve Oktay Çolpan, Muhtarlar Derneği Başkanı Neşe Benek, muhtarlar ve oda başkanları katıldı.

Demokrasinin İlk Adımı

Düzenlenen Yemekte konuşan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, muhtarlığın siyasetin en önemli kollarından biri olduğunu belirterek, “Demokrasinin ilk adımı olan muhtarlık makamında görev alan siz değerli muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum. Sizler vatandaşlarımız ve devlet arasındaki koordinasyonun sağlanmasında önemli görevler gerçekleştiriyorsunuz. Bu günlere el ele, gönül gönüle vererek geldik. Birlik ve beraberlik içinde yaptığımız çalışmalarda bize verdiğiniz destekten dolayı hepinize teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

“Ülkesini vatanını çok sevmek demek, vazifesini en iyi yapmak demektir”

Başkan Baysan’ın ardından Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç’ta günün anlam ve önemini belirten bir konuşma gerçekleştirirken, son olarak konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Neşe Benek, “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ülkesini vatanını çok sevmek demek, vazifesini en iyi yapmak demektir’ sözü ile hareket edip, görevimizi kutsal bilip manevi bir haz alarak işimizi severek yapıyoruz. Vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için çalışmalarımızı 7 gün 24 saat sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından Dernek Başkanı Neşe Benek; Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç ve Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan’a günün anısına hediye takdim etti.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın