29 Haziran 2021

Minsolmaz: Milletimizin tercihi başımızın üstünedir!

milletimizin-tercihi-basimizin-ustunedir

Minsolmaz: Milletimizin tercihi başımızın üstünedir! Kırklareli Ak Parti Milletvekili Selahattin Mİnsolmaz, “Milletimizin tercihi başımızın üstünedir!” dedi.

Minsolmaz: Milletimizin tercihi başımızın üstünedir! Minsolmaz seçimlerle ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Değerli hemşehrilerim; dün sosyal medyada yapılan, adımın da geçtiği yersiz ve asılsız, esasen cevaba dahi gereği olmayan iddialara dair bu açıklamayı yapmayı uygun gördüm. Bilgilerinize saygılarımla sunarım.

Seçimlerin üç önemli aşaması vardır :

  • Oy kullanma öncesi seçim çalışmaları
    •Oy kullanma / Seçim
    •Oy kullanma sonrası milletin emanetine sahip çıkma

Birinci aşamada, tüm adaylar ve partiler, seçim kanunu kapsamında, nezaketle ve hukuk çerçevesinde kampanyalarını yapmışlardır.

İkinci aşamada da milletimizin oyunu huzur içinde kullanması sağlanmıştır.

Üçüncü aşamada, kullanılan oyları koruyup, milletin emanetine sahip çıkmak, doğru bir şekilde tasnif ve değerlendirilmesini sağlayıp YSK’ya ulaşmasını temin etmektir.

Bu aşama da en önemli aşamalardan olup, parti teşkilatlarının ve bizlerin en önemli görevlerindendir.

Seçmenlerin iradesinin tam olarak ortaya çıkması için birinci vazifemiz bunun takipçisi olmaktır.

Şuan devam etmekte olan itiraz süreci; seçimlerin tıpkı oy kullanma gibi doğal, meşru ve hukuki bir evresidir. Seçim sistemimizin de önemli bir parçasıdır.

Bizler Cumhur İttifakı yani AK Parti ve MHP olarak, Kırklareli İl Merkezindeki seçime dair, öncelikle ilçe seçim kuruluna, sonraki süreci de takip etmek üzere, tüm itirazlarımızı yasal çerçeve içinde yaptık.

Sonuç ne olursa olsun; esas olan milletimizin iradesinin hatasız ve seçim kanununa uygun şekilde tecelli etmesini sağlamaktır.

Milletimizin takdiri başımızın üstündedir ama bu demek değildir ki; “şuan seçim bitmiştir ve açıklanan sonuç kesin sonuçtur”

Ben buradan tüm kardeşlerime, sonuna kadar her bir oylarının takipçisi olacağımın ve emanetlerine sahip çıkacağımın, merkez ilçe seçimlerinin doğru bir şekilde neticelendirilmesi için sürecin son noktasına kadar yasal haklarımızı kullanılacağımızın sözünü veriyorum. Millet’in Vekili’nin de asli görevi budur.

Bu konuda kaygısı olanlar, beyanlarımızı bağlamından kopartıp, bulanık suda balık avlamaya çalışmasınlar. Bekleyip hukukun vereceği karara saygı göstersinler.

Her seçim sonrası sonuçlara itiraz etmek, sadece ebedi muhalefet CHP’nin hakkı değildir. Siyaset hazım işidir. Yasal itirazımızı hazmedemeyenlerin karın ağrısı ve asılsız hezeyanları, itirazımızın ne kadar haklı ve sağlam gerekçeli olduğunun kanıtıdır.

CHP 2014 yılında, AK Parti’nin Yalova’da kazandığı seçime itiraz edip oyların tekrar sayımı sonrası, kazanan adayın değiştirilmesini, 6 oyla CHP’nin belediyeyi almasını, demokrasi ve hukukun zaferi olarak nitelemiş ve Yalova’da bayram yapmıştır. Aynı hakkı biz kullanınca galeyana gelmeleri komik değil mi?

Kırklareli’deki itirazımızın Bağımsız Belediye Başkanı Adayı Sn Kesimoğlu cephesindeki rahatsızlığı anlaşılabilir. Ancak CHP il başkanlığı ve İyi Parti cephesindeki tepkilere büyük bir soru işareti koyuyorum.

Bunun cevabı da bizim ilgi alanımızın dışındadır ancak CHP-İP ittifakının ortak belediye başkanı adayı Sn Tuna Soykan beyin bunu sorgulamasını tavsiye ederim.

İttifak adayının yanındaymış gibi gözüküp, başka Kesim’lere oy toplayan CHP-İP teşkilatlarına karışmak, siyasi nezaketimize uygun düşmez.

Ayrıca iki belediye başkanlığı iki de milletvekili seçiminde bizzat aday olarak, 2014 Cumhurbaşkanı seçiminde AK Parti İl SKM Başkanı olarak görev aldım.

Hayatımın hiç bir evresinde Adliye Binasından içeri girip, seçim kurulu başkanı, seçim hakimi, seçim kurulu üyesi vb bir kişiyle seçimlere dair bir hukukum olmadığı gibi bu kişi ve kişileri tanıma gereğim bile doğmamıştır. Bu noktadan iftira atıp çamura yatma sevdasında olanlara ekmek çıkmaz.

Şunu anlayabilirim ve makul görebilirim. Sizlerin de bizler gibi emeğiniz ve beklentiniz büyük. Ama rakibinizin hukuk içindeki hak arayışını iftira atarak, yalan söyleyerek engelleyemezsiniz, engelletmeyiz.

Bekleyip, hukuğun vereceği kararı görüp, sonucuna şapka çıkaracağız. Kazanan kim olursa olsun halkın iradesinin meşru ve haklı temsilcisi olacaktır.

Biz de onu tebrik ederek, Kırklareli’li hemşehrilerimize verdiği sözleri yerine getirmek için biran önce işe koyulmasını isteyeceğiz.

Doğru ve doğal olan bu değil mi ?

Selahattin Minsolmaz
Kırklareli Milletvekili

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın