4 Temmuz 2021

MHP’DE YENİDEN BAŞKAN SEÇİLDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Babaeski İlçe Başkanlığı seçimleri yapıldı. MHP Babaeski İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, MHP Babaeski İlçe Başkanlığı’na seçimlere tek liste ile giren Zafer Akıncı seçildi.

MHP Babaeski İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Divan Başkanlığını MHP Genel Merkez MYK Üyesi Mehmet Kılıç, Başkan Yardımcılığını ise Alpullu Belediye Başkanı Saim Kırcı yaptı. Divan Kurulu Katip Üyeliklerini de MHP Kırklareli eski İl Başkanı İlke Karaçam ve MHP Babaeski İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Birol Turan yaptı.

YENİDEN AKINCI

Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurul toplantısında seçimlere tek liste ile giren Zafer Akıncı yeniden Başkan seçildi. Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Fedakâr Yıldırım, Birol Turan, Hikmet Aydoğan, Münür Küçük, Özgür Toptaş, Erdil Ergeç, Suzan Coşkun, Eser Aktaş, Aydın Hökkaş, Ufuk Türkücü, Halil Düzalan, Murat Ok, Adviye Furtim, Erdin Üzen, Şerif Gücük, İsmail Yılmaz, Metin Yılmaz Kunduz ve Erdem Demiral seçildi.

Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, Ramazan Hökkaş, Uğur Alper Yaprakçı, Özgür Çınar, Mehmet Ali Ağdaş, Hasan Kunduz, Semih Meriç, Mehmet Aktaş, Şayip Tural, Atıf Yüce, Sunay Karakoç, İbrahim Ethem Bayraktar, İsa Yılmaz, Cemal Lütfü Çetin ve Hasan Ali Sergin’e, bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisine hizmetlerinden dolayı İlçe Başkanı Zafer Akıncı tarafından plaket verildi.

“SEÇİMDEN SEÇİME DEĞİL”

Zafer Akıncı, seçim zaferinin ardından şu ifadeleri kullandı: “Görevde bulunduğumuz süre içerisinde değerli yönetici arkadaşlarımla beraber sırası ilk önce ulaşabildiğimiz pasif üyelerimizin üye kayıtlarını güncelledik. Ama buna rağmen maalesef bize gelen Yargıtay Başsavcılığı Üye listemizde bazı karışıklıklar vardır. Milliyetçi Hareket Partisi Babaeski İlçe Başkanlığı’nın Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Üyeler Listesinde Partimizin üye sayısı 359 olarak gözükmesine rağmen, bunların içinde hakkın rahmetine kavuşanlar, istifa edenler, ikametgâh adresi değişenler ve başka siyasi partide de üyelikleri görünenler pasif üye gözükmesi sebebi ile Genel Kurulumuza beklenen katılım gerçekleşmiş ama oy kullanan sayısı az olmuştur. Sistemden kaynaklanan bu karışıklıktan dolayı üyemiz olup da oy kullanamayanlardan özür diliyoruz. Bu karışıkların en kısa zamanda düzeltilmesinin sözünü veriyorum. Biz seçimden seçime değil, her gün Babaeski’de Milliyetçi Hareket diyeceğiz. Girmedik sokak, çalmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız. Bizler Yönetim olarak buna inandık, sizlere söz veriyoruz, sizlerde bize inanın ve desteğinizi esirgemeyin. Cenab-ı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun, söyleyemeyenlere inat, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene…”

Bir cevap yazın