4 Temmuz 2021

MERİÇ NEHRİ ORTASINDA RAKI KEYFİ

Meriç nehrinin ortasında oluşan kum adacıklarına botla giden 4 üniversite öğrencisi, yanlarında götürdükleri masa ve sandalyeleri kurarak nehrin ortasında piknik keyfi yaptı. Görenlerin şaşkın gözlerle izlediği üniversite öğrencileri, “Nehirde sürekli botla geziyorduk, bu seferde ortasında oturup keyif yapmak istedik. Çok keyif aldık, çok güzel” dedi.

Edirne’de bu yıl aralıkla üç kez taşan Meriç Nehri, bu kez renkli bir görüntüye sahne oldu. Trakya Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü öğrencisi 4 genç botla Meriç nehrine girerek mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle meydana gelen kum adacıklarına çıktı. Yanlarında götürdükleri masa ve sandalyeleri dizlerine kadar yükselen nehir suyunun üzerine kuran üniversiteliler piknik keyfi yaptı. Görenlerin şaşkın gözlerle izlediği öğrenciler, taştığında yaklaşık 1600 metreküp/saniye akan ancak yaz aylarında 185 metreküp/saniye debisine inen suların içerisinde saatlerce oturarak piknik yaptı.

rak

 

TURİZM ÖĞRENCİLERİ

Oldukça keyif aldıklarını anlatan öğrencilerden Melih Şenavcı, “Biz Trakya Üniversitesi’nde Turizm okuyoruz. Edirne’de bir ilki yaptık ve nehir ortasına masa kurduk. Arkadaşlarımız ile otururken aklıma nehirde masa kurmak geldi. Zaten nehirde sürekli botla ile açılıyorduk, geziyorduk. Bir gün geçerken ‘nehrin ortasında oturduk nasıl olur?’ diye düşündük ve bugün yaptık. Masa kurduğumuz yer sığ. Nehirde akıntı var ama bizim için bir tehlikesi yok, kum adacığının oluştuğu bölümde oturuyoruz. Kenarda derinlik 2.5 metreyi buluyor ama, oturduğumuz yerde dizlerimize kadar su var” dedi.

Bir cevap yazın