4 Temmuz 2021

MAVİ TIK’TAN KURTULMAK ÇOK KOLAY!

Anında mesajlaşmanın en popüler uygulamalarından olan WhatsApp, gönderilen mesajların alıcı tarafından okunduğunu gösteren yeni bir özellik ekledi. Artık kullanıcılar, mesajlarının okunup okunmadığını “mavi tik” sayesinde öğrenebiliyor.

Kullanıcılar tarafından tartışma konusunda olan bu yeni özelliğin de zaafları var elbette. Karşı tarafa bildirmeden WhatsApp mesajlarını okumak isteyenler yapmaları şu yöntemleri uygulayabilirler:
Telefonunuz Android ise,
1- Gelen mesajı okumadan önce cihazınızın internet bağlantısını kesin.
2- Mesajı okuduktan sonra sadece o iletiyi üzerine basılı tutarak silin.
3- İnternet bağlantınızı aktifleştirin.
4- Yeni mesaj gelse bile sildiğiniz mesaj için mavi tik bildirimi gitmeyecektir.
Telefonunuz İOS ise,
1- Mesajı okumadan önce cihazınızı Uçak Modu’na alın.
2- Mesajı okuduktan sonra uygulamadan çıkın ve Uçak Modu’nu kapatın.
Ayrıca, telefonunuzun Ayarlar bölümüne gelerek buradan bildirim ayarlarını kontrol edin. WhatsApp’ın bildirim ayarlarında “Kilit Ekranda Göster” özelliğini etkinleştirin. Bunun yanı sıra telefonunuzun kilitli olmadığı zamanlardaki bildirimler için de “Başlıklar” kısmını aktif hale getirin. WhastApp uygulamanızı açın ve Ayarlar kısmına gelin. Buradan Bildirimler başlığına tıklayarak “Mesaj Ön İzleme” özelliğini aktif hale getirin. Bu iki adımı izlediğinizde WhatsApp’ı açmadan da mesajları okur hale geleceksiniz. Ana ekrandan ve bildirim ekranından gelen mesajları rahatlıkla okuyabileceksiniz.

Bir cevap yazın