4 Temmuz 2021

MAÇ YAYINLARINDA FLAŞ KARAR!

Rekabet Kurulu resmi internet sitesinde yaptığı açıklamayla, Süper Lig maçlarının 2016-2017 sezonundan sonra diğer dijital platformlarda da yayınlanmasının önünü açtı.

LİG Digiturk, şike soruşturması nedeniyle gelirlerinin düştüğünü gerekçe gösterip Türkiye Futbol Fedarasyonu’na  (TFF)’na başvurup 2012 yılında yayın hakkını 2 yıl daha uzatmak istedi. TFF onay verdi ancak diğer dijital  platformlar TFF ile Digiturk arasında ihalesiz olarak yapılan “sözleşmeyi 2 yıl uzatma” anlaşmasına rekabete  aykırı olduğu gerekçesiyle itiraz etti. Rekabet Kurulu da bu itirazı haklı bulup inceleme başlattı. Rekabet  Kurulu 2013 Ekim ayında sözleşmenin 2 yıl uzatılmasını içeren anlaşmayı şartlı olarak onayladı.

Bu şartnameye göre, 2016-2017 sezonundan sonra diğer yayıncı platformlara da alt lisanlama yöntemi ile  Süper Lig maçlarını canlı yayınlama imkanı tanındı. Şartnamenin detaylarından da çıkan sonuca göre,    2016-2017 sezonundan sonra Digiturk’e ödeyecekleri fiyat konusunda anlaşmaları halinde D-Smart, Teledünya, Tivibu ve Turkcell TV üzerinden de Süper Lig maçları izlenebilecek.

Bir cevap yazın