3 Temmuz 2021

LÜLEBURGAZSPOR’A KAPILAR KAPANDI MI?

Bölgesel Amatör Lig ilk devre son maçı öncesi 8 Kasım Stadında antreman yapmak isteyen Lüleburgazspor’un sahaya alınmadığı iddia edildi. Pazar günü Körfez Belediyesi Hereke Yıldızspor’u ağırlayacak olan temsilcimiz Lüleburgazspor’un dün 8 Kasım Stadında yapacağı antrenman öncesi sahaya sokulmadığı ve kapıya kilit vurulduğu iddia edilmiş, konu kaymakamlığa taşınmıştı.

Soner POLAT konu ile ilgili açıklamalarda bulundu:

Stadyumun özel bir toprak zemini olduğunu ve çimlerin bakım yapıldığı günlerde ise antreman yapılamayacağını Lüleburgazspor yöneticilerine bildirmiştik. Bu konuyla ilgili olarak antreman gün ve saatlerini bir hafta önceden bildirmeleri halinde antreman yapmalarında hiçbir sakınca olmadığını kendilerine sözlü olarak beyan ettik.

Bu hafta gündeme gelen konu ise şöyle gelişti. Kapalı olduğu iddia edilen kapılar uzun zamandır kapalı tutulan kapılardır. Lüleburgazsporlu idareciler saat 13.30 sularında antrenman yapacaklarını bize 13.20 de haber veriyorlar. Aynı gün çim bakımı olduğunu kendilerine bildirmemize rağmen antremanlarını engellediğimizi iddia ediyorlar. Zemin zaten yumuşak, antreman yapılmasına uygun değil. Bunu sadece zemin için söylemiyorum, futbolcuların sakatlanmaması açısından da dikkat edilmesi gereken bir durum. Hakkımızda yapılan söylemler gerçekten üzücü ve karalayıcı nitelikte. Ayrıca bizim yaptığımız işe de saygısızlık.

Lüleburgazspor idaresi bir hafta önceden haber vermediği için kendi işine olan ciddiyetsizliğini ortaya koyuyor. Problemin kaynağının bizim anlayışsızlığımızmış gibi yansıtmaya çalışıyor.  Burada yönetim sakin olmalı ve sporcularının sağlığını da düşünerek mantıklı karar vermeliydi. Yani karar verirken öncelikleri kendi anlık çıkarları değil takımın sağlığı ve geleceği olmalıydı. Stadyumun bakımı, sulanması, gübrelenmesi, silindirle zemin düzeltilmesi gibi zaman ihtiyaç olan zorlu bir süreç kaldı ki büyük takımlar bile maç oynayacakları sahaların bakımı yapıldığı için antremanlarını başka sahalarda yapıyorlar.

Biz o stadyumun her şeyinin mükemmel olmasi için koşturuyoruz. İşimiz bu! Lütfen yöneticiler de kendi takımlarının daha iyi olması için koştursunlar. Kullandıkları kelimeleri de doğru seçsinler. Lüleburgazspor yönetim makamı kimsenin şahsi ihtiraslarını yansıtacağı, ağzına geldiği gibi konuşacağı bir makam değildir. Unutmasınlar ki Lüleburgaspor yönetimi sıfatıyla konuşuyorlar. Yaptıkları her hareket, söyledikleri her söz Lüleburgazspor’a mal ediliyor. Unutmasınlar ki kalıcı  olan o kulüp, yöneticiler değil… Ama biz hep oradayiz ve kimse bize hain diyemez! Biz kimse girmesin demedik. Sistemli planli olun biz de işimizi iyi ve doğru yapalim dedik… İleride doğabilecek çeşitli problemlerde elimizde Lüleburgazspor’a antreman izni verdiğimizi ispat edebilmemiz için de resmi yazı istediğimizi bildirdik.

Şahsıma söylenen “Hain” kelimesi çok ğir bir kelime.Ben de o sözün sahibine yazık diyorum… Bunu hak edecek ne yaptik merak ediyorum. Tarla olarak aldigimız stadyumu ekibimle beraber Türkiyenin en iyi zeminine sahip durumuna getirdik. Bunu maçlara gelen bütün hakemler söylüyor. Bu mu hainlik… Her yerini temizledik önü arkasi sagi solu bakimi duzenli ve surekli Bu mu hainlik… Yazık diyorum sadece…

Soner POLAT ile ilgili söylenen iddialar şöyleydi:

Lüleburgazspor Kulüp Başkanı Şenol Turan kapı kilitleme olayına ilişkin yaptığı açıklamada “Lüleburgaz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Soner Polat sezon başında Lüleburgaz Şehir Stadyumunun zemininin Kırklarelispor ve Lüleburgazspor maçlarını ve antrenmanlarını kaldıramayacağını beyan ederek bizlerden anlayış istedi. Kırklarelispor’un kendi sahasına geçmesiyle de stadın tamamen Lüleburgazspor’un kullanımına açılacağını söyledi. Biz de tamam Kırklarelispor profesyonel takım öncelik onlardadır dedik ve bunu kabul ettik. Şimdi Kırklarelispor kendi sahasında geçti ve burada haftada bir gün sadece biz antrenman yapacağız. Buna neden müsaade etmiyor.

Bu şehrin markası, mazisi başarılarla dolu Lüleburgazspor bu stadı kullanamayacaksa bize resmi bir evrak getirsin. Böyle kafasına göre kapıya kilit vurma olaylarına girişmesin. Bu takım için kaç kişi emek veriyor. Bu bizlere yapılan bir hainliktir. Biz burayı kullanamayacaksak bunun içinde gaflet vardır yoksa da ihanet vardır. Soner Polat’ın Lüleburgazspor’a bir kastı varsa bunu bilelim. Ya da bunun arkasında başkaları varsa çıksın görüşelim. Bunca yıl Lüleburgazspor’un kullandığı saha Lüleburgazspor antrenmanı öncesi nasıl kilit vurularak kapatılır. Bu yaptığı ilk değil ama bunun son bulmasını istiyoruz.

Lüleburgazspor Kulüp Başkanı ve yönetim kurulu yaşanan gelişmelerin ardından Lüleburgaz Kaymakam’ı Mustafa Kaya’yı ziyaret ederek durumu anlattı. Yaşanan bu gelişme karşısında Kaymakam Mustafa Kaya, İlçe Spor Müdürü Soner Polat ile görüşeceğini söylerken, kapıya ne şekilde olursa olsun kilit vurulmasının yanlış olduğunu aksine bu şehrin takımı olan Lüleburgazspor için vurulan kilitlerin açılması için çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti.

 

Bir cevap yazın