4 Temmuz 2021

LÜLEBURGAZLI GİRİŞİMCİ GENÇLER

Lüleburgaz’da kendilerini Lüleburgazlı Girişimci Gençlik olarak tanıtan bir grup genç farkı yollarla mizah anlayışlarını yansıtmaya çalıştılar.

Lüleburgaz Gençlik Parkı önünde toplanan bir grup genç Lüleburgaz sokaklarında geçenlerin yüzlerinde gülümsemeye sebep olan bir olaya imza attılar. Fotoğraflarının çekilmesini istemeyen utangaç gençler sadece hazırladıkları işporta tahtasının görüntülenmesine ve kendileriyle küçük bir röportaj yapılmasına izin verdiler.

“Lüleburgaz’da kar yağmıyor ama kar soğuğu çekiyoruz. Bildiğin enayilik…” diyerek söze başlayan gençler, Lüleburgaz’a bir türlü kar yağmadığından, sevgililerin sokaklarda kar topu oynayamadığından ve yolda kayarak düşenleri göremediklerinden şikayet ettiler. Yaptıkları çılgın fikrin tam da bu anda akıllarına geldiğini anlattılar. Lüleburgaz’da para kazanmak için insanların girişimcilik adı altında saçma sapan işlerle uğraştıklarını, bu mizahta birazda onlardan esinlendiklerini açıkladılar. Asıl amaçlarının para kazanmak olmadığını belirten gençler sokaktan geçenlerin yüzlerinde tatlı bir gülümsemeye sebep oldular.

Bizde de Baya Kafa Var

Evdeki buz dolaplarından topladıkları karlarla kartopu yaptıklarını, sıfır maliyetle giriştikleri projeden ise bir kuruş kazanamadıklarını belirten gençler bu kafayla giderlerse çok yakında köşeyi dönmeyi beklediklerini söylediler.

Bir cevap yazın