28 Haziran 2021

Lüleburgaz’da Zabıta’dan ‘Mavi’ İçin Denetim!

luleburgazda-zabitadan-mavi-icin-denetim

luleburgazda-zabitadan-mavi-icin-denetim

Lüleburgaz’da Zabıta’dan ‘Mavi’ İçin Denetim! Korona virüs salgınında yüksek riskli bölgede yer alan Lüleburgaz’da korona virüs denetimleri artarak devam ediyor.

Lüleburgaz’ın risk haritasında güvenli anlamına gelen “mavi” kategoriye inmesi için Zabıta Müdürlüğü ekipleri kent genelinde denetim gerçekleştirdi. Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı risk tablosuna göre yüksek riskli kategoride yer alan ve her an çok yüksek riskli bölge statüsüne düşme ihtimali olan Lüleburgaz’da zabıta ekipleri geniş kapsamlı bir korona virüs denetimi gerçekleştirdi. Kentteki tüm birimler denetimleri sıklaştırırken ekiplerimiz kafe, kahvehane gibi işletmelerde sıkı incelemelerde bulundu.

Kurala uymayana idari yaptırım

Ekipler denetim gerçekleştirdikleri kafe, kahvehane, pastane ve çay bahçesi gibi işletmelerde kurallara uyulup uyulmadığını yerinde denetledi. İşletmeler, izin verilen yüzde 50 kapasite sınırından, sosyal mesafe uyarılarına kadar çok sayıda alanda denetlendi. Denetimler sonucunda kurallara uymayan iş yerlerine idari yaptırım uygulandı.

Bir cevap yazın