3 Temmuz 2021

LÜLEBURGAZ’DAN TERÖRE İLK TEPKİ!..

Vatan haini terör örgütünün Ankara’da yaptığı patlama sonrası 37 vatandaşımız hayatını kaybetti. Patlamanın ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nden ilk tepki Lüleburgaz’dan geldi.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, ; “Terörden Beslenenler, Terör Örgütlerle el ele kol kola gezenler ve terörden rant elde edenler terörü biteremezler! Bizler, Türkiye Cumhuriyeti yurtaşları olarak, Kadınlar, Erkekler, Çocuklar, Anneler, Babalar olarak Bir birimize sahip çıkmak için sokaklara iniyoruz. ‘Artık yeter’ diyerek, tüm vatandaşları CHP çatısında toplanmaya ve Terörü bitirmeye destek vermeye çağırıyoruz.” diye konuştu.

luleburgaz-terore-tepkiLüleburgaz Kongre Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasını CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya okudu. Özgür Kaya açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Terörden beslenenler terör örgütleriyle kol kola gezenler ve terörden rant elde edenler terörü bitiremezler.  Dün  Ankara’ da yaşanan patlamayla millî birliğimiz,huzurumuz ve güvenliğimiz terör örgütleri ve onların işbirlikçileri tarafından tehdit edilmiştir.ekmeğimizi ve geleceğimizi çalanlar simdi de çocuklarımızın hayatini çalıyorlar. Son 5 ayda artarda gelen patlamalarla yüzlerce vatandaşımız hayatını kaybetti yüzlercesi yaralandı. Bu ölümlerden sorumlu olanlar bizlerle dalga geçiyorlar. Önemli ipuçları bulduk, bu saldırılar.  Türkiye’ye karşı yapıldı gibi ipe sapa gelmez açıklama yapan yetkililer ne ülkede olan biteni anlıyor ne de bu ülkeyi yönetebiliyorlar.  2002 yılında  iktidara gelen parti bir taraftan kendi iç kavgaları bir taraftan rant hesaplar! Bir taraftan siyasi gelecek hesaplar! ile insanlarımızın öldürülmesini görmezden geliyorlar. Mısırlı Esma’ ya gösterdikleri şefkati bizim çocuklarımızdan esirgerken, Suudi kralının ölümünden sonra milli yas ilan edenler yüzlerce vatandaşımızı kaybettiğimiz bu patlamalarla ilgili hiçbir şey yapmıyor, hiçbir şey söylemiyorlar. Ya başkanlık sistemi ya kaos diye manşet atanlar bu cinayetlerin ortağıdır. Onların bahsettiği istikrar 7 hazirandan bu yana devam ediyor. Ülkenin neredeyse yarısında  sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Ülkenin başkenti Ankara da bombalar patlıyor.  Bunları engelleyecek istihbarat ve emniyet güleri çekenlerin güvenliklerini sağlamakla meşguller. Ülke sahipsiz ülkenin sınırları delik deşik ve bizler geleceğimizden ve çocuklarımızın geleceğinden endişeliyiz. Bizim ne gidecek başka bir ülkemiz ne de binip kaçabileceğimiz gemiciklerimiz var.biz halkız ve bu ülkenin sahibiyiz. Bugün sokaklardayız. Birbirimize sahip çıkmak için, çocuklarımız için, komşularımız için, dostlarımız için ve onların çocukları için tüm Türkiye’ ye sesleniyoruz; bize bizden başkasından fayda yok. İktidarda bulunanlar gaflet. delalet ve hatta ihanet içerisindeler. Terör örgütler! Türkiye’nin kalbi Ankara’ya kadar gelmiş ellerini kollarını sallayarak cinayetler işliyorlar. Memleket bir taraftan savaş tehdidi bir taraftan da ekonomi çıkmazında millet sahipsiz ve geleceğinden endişelidir. İşte tüm bu ahval ve şerait altında hepimiz vazifemizi bir kez daha hatırlatıyoruz. Gün doğu batı demeden zengin yoksul demeden, kadın erkek demeden ülkemize sahip çıkma , cumhuriyete sahip çıkma günüdür. Bu cinayetleri işleyenlerin sultanlık istediğini başkanlık istediğini biliyoruz. Ama bizler;  Cumhuriyet Halk Partililer,  Kuvai  Milliyeciler buna izin vermeyeceğiz.  78  milyon yurttaş el ele omuz omuza ülkemize birliğimize ve huzurumuza yapılan bu saldırılardan korkmayacağız ve geri çekilmeyeceğiz. Tüm halkımıza ve kamuoyuna saygılarımızla.”

Bir cevap yazın