28 Haziran 2021

Lüleburgaz’da Pastel Boya Resim Yarışması!

luleburgazda-pastel-boya-resim-yarismasi

luleburgazda-pastel-boya-resim-yarismasi

Lüleburgaz’da Pastel Boya Resim Yarışması! 5-14 yaş pastel boya resim yarışması başladı! Sen de 54 maddelik “Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları”ndan birini seçip resmini yaparak yarışmaya katılabilirsin…

Çocuk Hakları Sözleşmesi, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilmiş ve 20 Kasım Çocuk Hakları Günü olarak kutlanmaktadır. 20 Kasım Çocuk Hakları Günü kapsamında Lüleburgaz Belediyesi tarafından resim yarışması düzenleniyor. ‘Hakkını Seç, Resmini Yap’ adlı resim yarışması şartnamesine ve katılım koşullarına aşağıdaki linkten ulaşabilir ve yarışmaya katılım sağlayabilirsiniz.

‘Hakkını Seç, Resmini Yap’ Resim Yarışması Şartnamesi

18 Kasım 2020’ye kadar resim@luleburgaz.bel.tr adresine yaptığın resmi gönder, ödülleri kaçırma!

Çocuk Hakları Sözleşmesi

Dünyadaki neredeyse tüm ülkeler 1989 Çocuk Haklarına Dair Sözleşmeyi (ÇHS) yürütmeyi kabul etmiştir. Bu Sözleşme; sivil, kültürel, ekonomik, siyasi ve sosyal haklar olduğu gibi insancıl hukuk da dâhil, sadece çocukları ilgilendiren tüm uluslararası insan haklarını kapsamak üzere geliştirilmiş ilk araçtır.

Çocuklar; https://luleburgazcocuk.com/wp-content/uploads/2020/04/cocuk-haklarina-yolculuk.pdf adresinden  haklarınızı öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın