28 Haziran 2021

Lüleburgaz’da Parklara Güvenlik Kamerası Takılıyor!

Lüleburgaz’da parklara güvenlik kamerası takılıyor! Lüleburgaz’da ebeveynler çocuklarını daha rahat parka götürebilecek çünkü artık parklar 7 gün 24 saat izlenecek. Lüleburgaz Belediyesi, kentteki 17 parka 73 adet güvenlik kamerası yerleştiriyor.

Güvenlik kameraları 7 gün 24 saat aktif olacak. Lüleburgaz Belediyesi aralarında şüpheli kişilerin sık sık zarar verdiği Sinan Atakan Yavuz Parkı olmak üzere 17 parka güvenlik kamerası montajı yapılması için çalışmalara başladı. Lüleburgaz Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından gerçekleşen güvenlik kamerası montajlarına hızla başlandı.

7/24 aktif kamera

Suçlulara karşı caydırıcı olması beklenen güvenlik kameraları 7 gün 24 saat boyunca özellikle çocuk oyun alanlarını izleyecek. Kameralardaki görüntüler ise anlık olarak emniyet birimlerine iletilecek. 

Sinan Atakan Yavuz Parkı da var

Parklara takılan güvenlik kameralarının ilk etap montajları tamamlanırken, montajın tamamlandığı parkların arasında adı sık sık şüpheli kişilerin oyun aletlerine zarar vermesi nedeniyle duyulduğu Sinan Atakan Yavuz Parkı da var. 2017 yılında henüz hayatının baharındayken trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Sinan Atakan Yavuz’un adının verildiği parkın dört bir köşesine de kameralar kondu.

Bir cevap yazın