15 Nisan 2021

LÜLEBURGAZ’DA ÖĞRENDİLER!..

Dünya Okuma Yazma Günü Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi çok amaçlı salonunda kutlandı. Okuma ve yazmayı öğrenenler arasında eşi Jaleh Eghbalı Babadı ile Lüleburgaz’da kursa katılan Mohammadmahdı Esmaeılı Shalamzarı de vardı.

Timeturk’un haberine göre, İran’dan Lüleburgaz’a gelen Mohammadmahdı Esmaeılı Shalamzarı, “Ben İranlı’yım, 4 yıldır Lüleburgaz’da yaşıyorum. Burada özel bir firmada veteriner olarak çalışıyorum. Geçen yıl evlendim. Eşim de İranlı. Eşimle birlikte 1. ve 2. kademe okuma-yazma kurslarına katıldık. Artık hem okuyup hem de karşımdakilerle rahatça iletişim kurabiliyorum. Çok güzel bir kurs dönemi geçirdim. Hocalarıma teşekkür ediyorum” dedi.

‘Okuma yazma kurslarına katıldıktan sonra artık konuşmaları anlayabiliyorum”

Mohammadmahdı Esmaeılı Shalamzarı’nın eşi Jaleh Eghbalı Babadı, “Ben de geçen yıl Türkiye’ye geldim. Hiç Türkçe bilmiyordum. Okuma yazma kurslarına katıldıktan sonra artık konuşmaları anlayabiliyorum ve biraz da konuşabiliyorum. Bilgisayar mühendisiyim. Halk Eğitimi Merkezi’nde bizimle çok ilgilendiler. Herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Okuma-yazma kursunu başarıyla tamamlayan çifte sertifikasını Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya verdi.

Bir cevap yazın