29 Haziran 2021

Lüleburgaz’da Öğrenciler İçin Kentlilik Bilinci Eğitimi!

Lüleburgaz’da Öğrenciler İçin Kentlilik Bilinci Eğitimi! Lüleburgaz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından okullarda öğrencilere ‘Kentlilik Bilinci Eğitimleri’ veriliyor.

Lüleburgaz’da Öğrenciler İçin Kentlilik Bilinci Eğitimi! Eğitimler, Lüleburgaz Belediyesi Çevre Mühendisi Sibel Balta, 3K personeli Mesut Ateş ve Lüleburgaz Belediyesi Çevre Teknikeri Özge Bostancıoğlu tarafından veriliyor. Eğitimlerde Ambalaj Atıkları, Enerji Verimliliği ve Çevre Kirliliği, Atık Yağlar ve Elektronik Atıklar konusunda detaylı öğrencilere bilgilendirmeler yapılıyor.

5 Yılda 25 Okulda Eğitim

Stratejik Plan kapsamında Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından bu yıl verilen eğitimler Bahçelievler İlkokulu’nda başladı. Eğitim öncesinde, öğrencilere 10 sorudan oluşan ‘Okullarda Atık Farkındalığına yönelik anket düzenlendi.

20 Şubat’ta da Ticaret ve Sanayi Odası İlkokulu’nda eğitim verildi. Diğer eğitimler de 21 Şubat Çarşamba General Ferhat Akat İlkokulu, 22 Şubat Perşembe Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, 23 Şubat Şehit Pilot Üsteğmen İbrahim Gerçek İlkokulu’nda verilecek. Stratejik Plan kapsamında 5 yıllık süreçte 25 okulda aynı eğitimler verilecek.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın