28 Haziran 2021

Lüleburgaz’da Koronavirüs Denetimleri Sürüyor!

luleburgazda-koronavirus-denetimleri-suruyor

luleburgazda-koronavirus-denetimleri-suruyor

Lüleburgaz’da Koronavirüs Denetimleri Sürüyor! Lüleburgaz’da koronavirüs denetimleri, belediye ekipleri, polis ve kamu kurum ve kuruluşlarındaki görevliler tarafından gerçekleştiriliyor.

Ekipler tarafından gerçekleştirilen denetimler kapsamında ilçe genelinde yapılan kontrollerde alışveriş merkezleri, mağazalar, giyim dükkanları ve benzeri çok sayıda işletme denetimden geçti. Lüleburgaz’da işyerlerine yönelik koronavirüs denetimleri belirli periyotlarla devam ediyor. Kongre Meydanı’nda ikişerli guruplar halinde toplanan denetim ekipleri kurallara uyulup uyulmadığını kontrol etti.

Maske, mesafe, hijyen

İşletmelerin genel itibariyle maske ve hijyen kurallarına uyduğu görülürken, bazı işletmelerde sosyal mesafe çizgileriyle kasalarda olması gereken engellerin yetersiz kaldığı gözlemlendi. Yetkililer işletmeleri maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarırken yapılan denetimlerin her geçen gün artarak devam edeceği mesajı verdi.

İşletmelere HES kodu zorunluluğu

Ayrıca denetim ekipleri 4 kişiden fazla işçi çalıştıran işletme sahiplerine de, çalışanlarına her gün HES koduyla işe girişlerini sağlamaları yönünde uyarılarda bulundu.

Bir cevap yazın