7 Haziran 2021

LÜLEBURGAZ’DA İLBER ORTAYLIYA YOĞUN İLGİ!

Lüleburgaz'da İlber

Lüleburgaz’da İlber Ortaylı’ya yoğun ilgi! Lüleburgaz Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında birincisi gerçekleştirilen Çınaraltı Sohbetlerinin ‘Trakya’nın Tarihi, Siyasal, Ekonomik ve Kültürel Fay Hatları” programına Prof. Dr. İlber Ortaylı ve haber spikeri Celal Pir katıldı. Celal Pir’in moderatörlüğündeki programda İlber Ortaylı Lüleburgaz halkıyla sohbet etti.

Lüleburgaz’da İlber Ortaylı izdihamı yaşandı. Usta tarihçiyi dinlemeye ve izlemeye binlerce kişi geldi. Programa Lüleburgaz haricinde çevredeki il ve ilçelerden de yoğun katılım sağlandı. İlber Ortaylı programın başında bölgenin tarihteki yeri ve önemi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Lüleburgaz’a yaklaşık 20 yıl önce geldiğini söyleyen Ortaylı, “Şehirde çok sağlıklı bir gelişim gördüm. Keşke her şehir böyle sağlıklı büyüyebilse… Sizlerle sohbet ederken kadınların ve erkeklerin katılımını bu kadar eşit oranda görmek beni çok mutlu etti. Tartışmaya açık ve sağlıklı sorular sorabilen bir toplulukla karşılaşmak sevindirici.” dedi.

Çınaraltı Sohbetleri Devam Edecek

Programlarına örnek ve saygıdeğer bir bilim insanı ile başlamaktan dolayı memnuniyetini belirten Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, “Bu etkinlikleri Trakya’nın siyasal, ekonomik ve kültürel fay hatları konu başlıkları ve alanında değerli isimlerle devam ettireceğiz” diye konuştu.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın