28 Haziran 2021

Lüleburgaz’da İhtiyacı Olanlara Ev Temizliği!

luleburgazda-ihtiyaci-olanara-ev-temizligi

luleburgazda-ihtiyaci-olanara-ev-temizligi

Lüleburgaz’da İhtiyacı Olanlara Ev Temizliği! Lüleburgaz Belediyesinin geçtiğimiz yıl Temmuz ayında başlattığı “Evde temizlik” hizmeti artarak devam ediyor.

İhtiyaç sahibi ya da tek başına yaşayıp kendi kendine yetemeyen yaşlıları yalnız bırakmayan Belediye, bu kapsamda belirlenen evleri kapılarından yerlerine, çamaşırlarından bulaşıklarına kadar baştan aşağı temizliyor.

Korona virüs salgınında Sevgi Mağazası’ndan Sevgi Mutfağı’na, nakdi destekten erzak yardımına kadar vatandaşının yanında olmaya devam eden Belediyemiz, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında başladığı “Evde temizlik” hizmetini artırarak sürdürüyor. Muhtarlıklar aracılığıyla belirlenen ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşların evleri, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı ön araştırmanın ardından temizlenmeye başlanıyor.

Ayda bir kez temizleniyor

Bu kapsamda belirlenen evler belli bir sıraya konularak ayda bir kez temizlenmeye başlanıyor. Profesyonel ekipler tarafından yapılan temizlik çalışması kapsamında evlerin kapı ve pencerelerinden halılarına kadar dört bir yanı baştan aşağı temizleniyor. Bununla birlikte evler olası bir haşere sorununa karşı da önlem olarak ilaçlanıyor. Ayrıca ekipler, talep doğrultusunda yaşlı vatandaşların kişisel bakım ihtiyacını da gidererek hizmetini sürdürüyor.

“Sadece temizlik yapılmıyor”

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünün gerçekleştirdiği çalışmayla ilgili açıklamalarda bulunan temizlik sorumlusu Emre Aktürk, evlerde sadece temizlik yapılmadığını söyledi. Aktürk, “Yaşlılarımızın evlerinin temizliği ayda bir gerçekleştiriliyor. Evde sadece temizlik yapılmıyor. İhtiyaç sahibi yaşlılarımızın bakımları da yapılıyor. Evlere gittiğimizde yaşlılarımızın kişisel bakımlarını yapıyoruz. Duşa ihtiyaçları varsa banyo yaptırıyoruz. Bunlarla birlikte çamaşır ve bulaşıklarını da yıkıyoruz. Burada halılarına kadar vatandaşlarımızın evlerindeki her bir noktayı temizliyoruz. Temizlemekle kalmıyoruz haşere ilaçlamasına kadar çok geniş yelpazede dezenfeksiyon işlemi gerçekleştiriyoruz.” dedi.

“Çok değerli dayanışma şekli”

Kendi mahallesindeki temizlik çalışmalarını yakından takip eden İnönü Mahallesi Muhtarı Emre Erbaş, Belediyenin evde temizlik hizmetinin çok değerli bir dayanışma şekli olduğunu söyledi. Erbaş, “Belediyemizin bize verdiği bu bakım ve temizlik desteği için Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye sonsuz teşekkür ediyorum. Tabi ki vatandaşlarımızdan çok olumlu tepkiler geliyor. Bu uygulama bizler için de çok güzel, onlar için de çok değerli bir dayanışma şeklidir. Vatandaşlarımızın temizlik ihtiyaçları gideriliyor. Bununla birlikte sosyal yardım ve sıcak yemek gibi konular da belediyemiz tarafından karşılanıyor. Bu durum vatandaşlarımıza güzel bir rahatlık veriyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın