28 Haziran 2021

Lüleburgaz’da hayat “Atamız” için durdu!

luleburgazda-hayat-atamiz-icin-durdu

luleburgazda-hayat-atamiz-icin-durdu

Lüleburgaz’da hayat “Atamız” için durdu! Cumhuriyetine bağlı ve ‘temiz kalpler’de hep aynı hisle yaşandı hiç bitmeyen sevgi, hiç bitmeyen saygı ve özlem… 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82’nci yılı dolayısıyla Yeni Tören Alanı’nda tören düzenlendi. Törende Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunulduktan ve İstiklal Marşı okunduktan sonra göndere çekilen bayrak yarıya indirildi. Törene Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Mehmet Kurugül, Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Lüleburgaz Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz Gökçen, belediye ve il genel meclis üyeleri ile çok sayıda kişi katıldı.

Hayat durdu

Lüleburgaz’da Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 82’nci yılında, saatler 9’u 5 geçe hayat durdu. Kentin dört bir yanında siren sesini duyan vatandaşlar işlerini bırakıp Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Kimi taksi şoförü, kimi emekli, kimi işçi kimi de öğrenci olan çok sayıda vatandaşın saygı duruşunda bulunduğu sırada ortaya duygulandıran görüntüler çıktı. Törenin ardından ise alana gelen 7’den 70’e çok sayıda vatandaş Atatürk Anıtı’na karanfil bıraktı.

Bir cevap yazın