4 Temmuz 2021

LÜLEBURGAZ’DA ERDAL EREN ANILDI

Erdal’ı anmak, anlamak her gün işçilerin iş cinayetlerinde hayatını kaybettiği, madencilerin göçük altında kaldığı, gençliğin her gün daha da geleceksizleştirildiği, Ali İsmail’lerin Ethem’lerin devlet güçlerince öldürüldüğü, Kobanê’de sermaye güçlerin desteğiyle büyümüş barbarların insanlara zulmettiği, kadınların köle pazarlarında satıldığı bu düzende direnişi büyütmek demektir. Erdal Eren geleceğini işçi sınıfın geleceğinde görmüş, yaşamını sınıfın mücadelesine adamıştı. İdamından sonra da, kendi gibi bu mücadeleye gönül vermiş gençlerin simgesi olacak. Biz gençler hukuksuzluğu ve vicdansızlığı asla unutmayacağız.

Hayatını işçi sınıfının mücadelesine adayan, işçilerin, emekçilerin ve ezilen tüm halkların özgürlüğünü için darağcına korkusuzca yürüyen Erdal yoldaşımızı ölümünün üstünden geçen 34 yıl içinde saygıyla ve mücadele ruhuyla anarken bu gün de onun adını alanlarda duyurmaya devam ediyoruz. Biz Emek Gençliği olarak onun öyküsünü ölüm yıldönümünde güzel bir etkinlikle anlatmak istedik ve bu isteğimiz üzerine anma etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Etkinliğe Erdal Erenin son mektubunu okuyarak ve Erdal Eren için yazılmış türkülerle müzik gösterimi yaparak başladık ardından belgesel gösterimine geçtik bu sırada dışarda kurduğumuz standda Evrensel gazetesi, gençlik eki Genç Hayat, ülker işçilerine yardım amaçlı takvim ve Evrensel Basım Yayına ait kitaplarımız vardı.

Lüleburgaz Emek Gençliği

Bir cevap yazın