22 Kasım 2020

Lüleburgaz’da CHP’nin Başkan Adayı Murat Gerenli!

Murat Gerenli

Lüleburgaz’da CHP’nin Başkan Adayı Murat Gerenli! Lüleburgaz Belediye Başkanı kim olacak? 4 dönemdir Belediye Başkanı olarak görev yapan Emin Halebak’ın milletvekilliği adaylığı için istifasının ardından Lüleburgaz’ın yeni başkanı yarın belli olacak.

Lüleburgaz’da CHP’nin Başkan Adayı Murat Gerenli! Emin Halebak’ın görevi 26 Nisan’da verdiği dilekçenin ardından sona erdi. Halebak’ın istifasının ardından Meclis Üyesi Şehbender Öztürk Lüleburgaz Belediye Başkan Vekili olarak görev aldı. Şimdi sıra yeni başkanı seçmeye geldi.

Yeni başkan yarın resmen belli olacak!

Kanuna göre Vali, yeni belediye başkanının belirlenmesi için meclisi toplanmaya çağırıyor. Lüleburgaz Belediye Meclisi de yeni başkanını seçmek için yarın saat 10.00’da toplanacak. Meclis’te yapılacak seçimin ardından yerel seçimlere kadar görev yapmak üzere Lüleburgaz’ın yeni belediye başkanı belli olacak. Meclis’te en çok üyesi olan Cumhuriyet Halk Partisi grubu aday olarak Murat Gerenli belirlendi. Parti grubunun bu kararının ardından Gerenli’nin başkanlığının yarın kesinleşmesi bekleniyor.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın