28 Kasım 2020

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi nihayet açılıyor!

lezzet-akademisi-nihayet-aciliyor

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi nihayet açılıyor! Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli icraatlarına bir yenisini daha ekledi. Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi’nde kurslar başlıyor! 

Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenleyeceği, katılımcılara meslek kazandırma ve kendilerini geliştirmeleri için aşçılık, pastacılık, servis, sunum vb. eğitimlerin verileceği kursların başlaması için protokol imzalandı.

Belediyeden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: “Protokol, Belediye Başkanımız Dr.Murat Gerenli ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Nedim Çetin tarafından 22 Kasım 2018 imzalandı.

Protokolün amacı

Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisinde(LYLA), gastronomi alanında temel bilgileri öğreterek yaratıcılığın ortaya çıkmasına olanak tanımak üzere; yeme-içme kültürü ve adabı konularında bilinç uyandırmak, bilinci artırmak, bu kapsamda doğru ve ekonomik malzeme seçimi-pişirme teknikleri, menü düzenleme, servis ve sunum incelikleri gibi konularda eğitim verilecek.

Başvuru Yerleri ve Tarihleri

Başvurular, 26 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında Lüleburgaz Belediyesi Tesisler Müdürlüğü ve Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne yapılacaktır.”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın