28 Haziran 2021

Lüleburgaz Kent Ormanı Yolu Ay Sonu Bitecek!

Lüleburgaz Kent Ormanı Yolu

Lüleburgaz Kent Ormanı Yolu Ay Sonu Bitecek! Lüleburgaz Belediyesi tarafından  20 yıl süreyle Lüleburgaz Kent Ormanı olarak kiralanan “Eski Hava Radar Komutanlığı” arazisinin giriş yolunun yapımına başlandı.

Lüleburgaz Kent Ormanı yolunun yaklaşık bin metre uzunluğunda, 7 metre genişliğinde ve çift kat statik kaplama ile yapacağı bildirildi. İlk önce 4-5 metre genişliğinde planlanan yol yapım çalışmasının gelecekte olabilecek trafik sorunlarının önüne geçmesi için yol genişliğinin 7 metreye çıkarıldığı belirtildi.

İlk etap piknik alanı olacak

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin geçtiğimiz günlerde Lüleburgaz Kent Ormanı müjdesini vermişti. Kent Ormanı’nın Lüleburgaz Belediyesi’ne 20 yıllığına kiralanmasından sonra çalışmalar tüm hızıyla başladı. Piknik alanı olacak ilk etabı önümüzdeki yıl Mayıs ayında vatandaşların kullanımına açmak için harekete geçen Lüleburgaz Belediyesi, vatandaşlar için önemli bir sorun teşkil eden Lüleburgaz Kent Ormanı giriş yolunu baştan aşağı yenilemeye başladı.

Yol 7 metre olacak

Yer yer 4 ile 5 metre arasında genişliğe düşen ve büyük bir bölümü çöküntü haline geldiği için sürücülere zorluklar çıkaran Lüleburgaz Kent Ormanı yolu, 7 metre genişliğine kadar çıkarılacak. Gidiş-geliş yönlü araç trafiğinin rahat bir şekilde sürmesi için çalışan Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler bu kapsamda bozuk olan asfaltı söküp gerekli çalışmayı yapmaya başladı.

Lüleburgaz Kent Ormanı Giriş Yolu

Çift katlı statik kaplama

İş makineleriyle yolu genişletmeye başlayan ekipler, çalışmanın tamamlanmasının ardından yaklaşık bin metre uzunluğunda çift katlı statik kaplama çalışması yapacak. Bu çalışmayı tamamladıktan sonra ekipler, Eylül ayı sona ermeden Lüleburgaz Kent Ormanı yolunu kullanıma açacak.

İş makinaları devrede

Lüleburgaz Kent Ormanı’nın çevresinde kaçak yollarla yapılmış doğal girişler tespit eden ekipler,  belirlenen girişleri iş makineleriyle kapatmaya başladı. Söz konusu girişler Kent Ormanı’nın çevresi çitle güvenlik altına alınana kadar kapalı kalacak.

Bir sonraki çalışma iç yollarda

Gerçekleştirilen çalışmaların ardından Lüleburgaz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Lüleburgaz Kent Ormanı’nın giriş yolunu tamamladıktan sonra mevcut vaziyet planına göre iç yollarda çalışma yapacak. Bu kapsamda Lüleburgaz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de yol kenarlarındaki otları temizlemeye başladı.

Kent ormanı yolunun Eylül sonuna yetiştirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Bir cevap yazın