4 Temmuz 2021

LÜLEBURGAZ, İSTİKLAL MARŞINA SAHİP ÇIKIYOR

Lüleburgaz Halk Eğitim Merkezi’nde ‘12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ programı düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen ‘12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ programına Lüleburgaz Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Asker, Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Aslan, Garnizon Komutanı Vekili Tankçı Albay Said Korkmaz, İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı slaytlarla devam etti. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘İstiklal Marşı’nı Ezbere Okuma Yarışması’nda derece alan Hamitabat Nazmi Uçak İlkokulu öğrencisi Yağmur Kara, İstiklal Marşımızı seslendirdi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü ile ilgili farklı dallarada düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri takdim edildi.

Ödüllerin verilmesinin ardından ‘12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ programı sona erdi.

Kaynak: Lüleburgaz Belediyesi

Bir cevap yazın