28 Haziran 2021

Lüleburgaz Gençlik Mahallesi’ne Hobi Bahçesi Geliyor

luleburgaz-hobi-bahcesi

Lüleburgaz Gençlik Mahallesi’ne Hobi Bahçesi Geliyor! Lüleburgaz Belediyesinin kentte yaşayan vatandaşlarımıza tarımsal üretim bilincini aşılaması için hayata geçirdiği hobi bahçelerinin 3’üncüsü Gençlik Mahallesi’nde yapıldı.

57 adet bahçenin bulunduğu alanın 7 adeti dezavantajlı vatandaşlarımıza ayrıldı. Söz konusu hobi bahçelerini 2020-2021 yılı içerisinde kullanabilecek vatandaşlar başvurularını 1-11 Eylül arasında gerçekleştirebilecek.

İlki Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi (LYKA), ikincisi Sinan Atakan Yavuz Parkı’nda açılan hobi bahçelerinin 3’üncüsü Gençlik Mahallesi Baran 1 Sokak ile Baran Sokak kesiminde açılıyor.

57 adet bahçe ayrıldı

Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri tarafından Baran, Baran 1 ve Narlı Sokak kesiminde gerçekleştirdiği hummalı bir çalışmayla 57 adet hobi bahçesini hazırladı. Hobi bahçelerinde dezavantajlı bireyler de düşünüldü. Dezavantajlı bireyler için 7 adet hobi bahçesi ayrıldı.

Başvurular 1- 11 Eylül arasında

Gençlik Mahallesinde açılacak hobi bahçeleri için başvurular 1 ile 11 Eylül arasında Lüleburgaz Belediyesi’ne yapılabilecek.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

  • 1 Adet İkametgah
  • 1 Adet Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Bir cevap yazın