14 Nisan 2021

LÜLEBURGAZ DÜNYADA İLK 15’TE!..

Lüleburgaz dünyada ilk 15'te

Lüleburgaz dünyada ilk 15'te

Teşekkürler Lüleburgaz… Teşekkürler Lüleburgaz’ın kadınları ve kadınlara değer veren erkekleri, ağabeyleri, kardeşleri, yöneticileri… Lüleburgaz Dünya’da ilk 15’te!.. Guangzhou Ödülü olarak bilinen Guangzhou Uluslararası Kentsel İnovasyon Ödülü için aday şehirler arasında Lüleburgaz’da var!.. Lüleburgaz 3000 şehir arasından ilk 15’e girmeyi başardı.

31 Ağustos 2016 tarihinde son başvuru yapılan Guangzhou Ödülleri kapsamında Lüleburgaz Belediyesi adına Cinsiyet, Eşitlikçi Yaklaşım ve Yönetici Kadınlar projesi ile başvuru yapılmıştır. Teknik Komite tarafından Lüleburgaz Belediyesi Dünya çapında ilk 15’e giren listede yer almaktadır.

GUANGZHOU ÖDÜLÜ

Guangzhou Uluslararası Kentsel İnovasyon Ödülü fikri, kentin 2004’teki kuruluşundan bu yana UCLG ile ve 1993’ten bu yana Metropolis ile olan uzun vadeli işbirliğinden ortaya çıkmıştır.

UCLG,  Metropolis  ve  Guangzhou  Belediye  Yönetimi  tarafından  birlikte  verilen  Guangzhou  Ödülü,  kentlerde  ve bölgelerde sosyo-ekonomik ortamı iyileştirmeyi, sürdürülebilirliği  teşvik  etmeyi  ve  böylelikle  vatandaşların  geçim kaynaklarını  artırmaya  yönelik  inovasyonları  ödüllendir meyi amaçlar. İki yılda bir verilen ödül, kamusal sektördeki öne çıkan yenilikçi projeleri ve uygulamaları teşvik eder ve tanır.

İŞTE ADAY ŞEHİRLER

İşte aday şehirler: Addis Ababa (Etiyopya), suncion (Paraguay), Boston (ABD), Brüksel (Belçika), Kopenhag (Danimarka), Jakarta (Endonezya), La Paz (Bolivya), Lüleburgaz (Türkiye), Malang (Endonezya), Menaşe (israil), Qalyubeya (Mısır), Ramallah (Filistin), Songpa-Gu (Kore),Tampere (Finlandiya) ve Tlajomulco De Zuñiga (Meksika).

5-8 ARALIK’TA GUANGZHOU’DAYIZ

5-8 Aralık 2016 tarihlerinde Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Konferansı ve Guangzhou Uluslararası İnovasyon Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Burada dünya şehirleri daha iyi bir gelecek yaratmak için yenilikçi fikirlerini paylaşmaya tanıklık edeceklerdir. Konferansı açılış törenine, Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Seminerleri, tematik forumlar, Kültür Gecesi ve Ödül Töreni, çok uluslu şirketler, Kurumlar ve Kentsel Yenilik ve diğer etkinlikler için sergi yer alacaktır. Dünyadaki yerel yönetimlerin yetkilileri, Guangzhou Ödülü katılan uluslararası örgütler, şehirlerden temsilciler, girişimciler ve akademisyenler tartışmak ve sunum yapmak için davet edilmişlerdir. Kentsel bilimsel ve teknolojik yenilikler, yenilikçi fikirler, kentsel gelişim ve diğer ilgili konularda uygulama üzerinde görüş alışverişinde bulunacaklardır. Jüri etkinlik sonrasında beş kazananın ismini nihai olarak kararı verecektir.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın