19 Nisan 2021

LÜLEBURGAZ DERESİ ISLAH EDİLECEK!..

Lüleburgaz Deresi ıslah edilecek

Lüleburgaz Deresi ıslah edilecek

[facebook][tweet][Google]Lüleburgaz Deresi ıslah edilecek. Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Lüleburgaz’dan geçen derenin ıslahı ile ilgili planladıkları projeyi paylaştı.

Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz ıslah projesiyle ilgili olarak şunları söyledi:“Lüleburgaz İlçe Merkezinden geçen Lüleburgaz Deresinin ıslahını yatırım programına aldırdık. Hazırlatmakta olduğumuz proje için oluşturulan iki adet görseli Lüleburgazlı hemşehrilerimle paylaşmak isterim.”

luleburgaz-deresi

luleburgaz-deresi-islah“BELEDİYEDEN DESTEK BEKLİYORUZ”

Minsolmaz konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Son derece estetik bir proje yapmaya çalışıyoruz. Proje içinde bisiklet yolları, cumbalar ve güzel bir peyzaj olacak inşallah. Mülkiyetlerin çözümü ve altyapı hatlarının deplasesinde belediyenin desteğine ihtiyacımız olacak. Lüleburgaz’ın estetik bir dokunuş isteyen batı yakasının, DSİ – Belediye işbirliği ile çözülmesi şart. Taşköprü, eski itfaiye, Kadı Ali Camii, Surlar ve eski mezarlık çevresi ile dere toptan çözülmeli. Dere, Yılmaz ve Yıldırım mahalle sakinleri ile Taşköprü Sanayi esnafı için güzel bir alan oluşturma çabasındayız.”

Bir cevap yazın