7 Haziran 2021

LÜLEBURGAZ CHP’DE PARTİDEN İHRAÇ BAŞLAYABİLİR!

luleburgaz-chpde-partiden-ihrac-baslayabilir

luleburgaz-chpde-partiden-ihrac-baslayabilir

Lüleburgaz CHP’de partiden ihraç başlayabilir! Lüleburgaz CHP’den yapılan açıklamaya göre her an partiden ihraç haberleri gelebilir.

İşte Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklama:

Cumhuriyet Halk Partisi yüz yıla yaklaşan geçmişinde, partinin işleyişini tüzük yönetmelik gibi yazılı kaynaklarla düzenlerken diğer yandan da kendi siyasi geleneklerini oluşturmuştur. Cumhuriyet Halk Partisinin tüm üyelerinin seçilmişlere gösterdiği saygıyı bu geleneğin ürünüdür. Bu siyasi gelenek içerisinde Türkiye Cumhuriyeti ve onun kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi tüm makam ve mevkilerden önce gelir. Ve biz CHP’liler Hiç bir makam ve mevki sahibinin Cumhuriyet Halk Partisini küçük düşürmesine izin vermeyiz, veremeyiz. Ve hepimiz biliriz ki, Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisinden büyük değildir.

Diğer yandan Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkede özgürlüğün, demokrasinin ve seçme hakkının olduğu tek partidir. Ve partimizdeki bu demokrasi ortamını kullanan, bu demokratik ortamdan faydalanarak kendi siyasi hesaplarına ve menfaatlerine çalışan kişi ve gruplar zaman zaman ortaya çıksa da Cumhuriyet Halk Partisi her dönemde bu menfaat çetelerini bünyesinden temizlemeyi başarmıştır. Bugün Lüleburgaz’da bazı menfaat gruplarının söylem ve davranışları kabul edilebilme çizgisinin üstüne çıkmış ve bazıları çizmeyi aşmıştır. Tam da delege seçimine denk gelen bu süreçte yönetim kurulumuzun seçim ve oy hesabı yaparak partimizi küçük düşüren söylemler ve davranışlar karşısında sessiz kalacağını düşünenler büyük bir yanılgı içindedir. Bugüne kadar 2 (iki) yıldır hiç kimseyi disipline vermemiş, her sorunu konuşarak çözmüş yönetim kurulumuz, bu gayretlerini aynı şekilde devam ettirecektir, ancak herkes şunu iyi bilmelidir ki gerekirse yönetim kurulumuz ne delege seçimi ne de ilçe başkanlığı seçimi hesabı yapmayacak konuşarak yola getiremediği kimselerle ilgili ihraç sürecini başlatmaktan çekinmeyecektir.
Bizim için hiç kimse ve hiç kimsenin siyasi geleceği Cumhuriyet Halk partisinden ve onun Türkiye Cumhuriyetine taşıyacağı özgür ve çağdaş gelecekten daha önemli değildir. Yönetim kurulumuz, şartlar ne olursa olsun, partimizin güvenilirliğini, itibarını ve saygılığını korumuştur, koruyacaktır.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın