22 Ocak 2021

Lüleburgaz CHP:”CHP Bütünşehir’e Karşıdır!”

Lüleburgaz CHP:”CHP Bütünşehir’e Karşıdır!” Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığından Bütünşehir kavramıyla ilgili açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bütün şehir projesi çiftçiye ve köylüye ihanettir. Son günlerde bazı siyasi çevreler tarafından, özellikle yaratılmaya çalışılan Kırklareli bütün şehir olsun tartışması, bizim için tamamen gereksiz ve yersiz bir polemiktir. Kimilerinin kendi geleceklerine dair, siyasi hesaplarla kurduğu bu cümleler ve yaratılmaya çalışılan algı Lüleburgaz’ın asla menfaatine değildir. Kırklareli’nin bütün şehir yapılarak, tüm köylerin mahalle yapılması ve tüm belde belediyelerinin kapatılması, çiftçi’ye ve köylü’yede ihanettir. Sorunları yerinde çözemeyen, ATATÜRK devrimlerini anlamamış ve demokrasiyi özümsememiş AKP iktidarının Türkiye’ de kurmaya çalıştığı tek adam rejiminin şehrimizdeki yansımasıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ile, bazı kimselerin  kişisel çatışması olarak gösterilmeye çalışılan bütün şehir projesi, Cumhuriyet Halk Partisi programında açıkça reddedilmiş partinin ve genel merkezin en yetkili isimlerinden tüm Türkiye ‘de bütün şehir’e Cumhuriyet Halk Partisinin karşı olduğu defalarca tekrar edilmiştir. Bu duruma rağmen bu tartışmayı devam ettirmek ve bu günden adaylık açıklamak Atatürk ilkeleri ışığında kurulmuş Cumhuriyet Halk Partisinin programını tanımamak ve Cumhuriyet Halk Partisinin Türkiye’de temsil ettiği sosyal demokrat değerlere karşı gelmek anlamına gelmektedir.

Biz Cumhuriyet Halk Partililer tabanın temsilcisi olarak işçinin, çiftçinin ve köylünün daha çok üretmesi daha çok kazanması ve daha mutlu yaşaması için siyaset yapıyoruz. Biz Cumhuriyet Halk Partililer ve ilçe örgütü olarak, köylüyü, çiftçiyi yok edecek, bütün şehir projesi ve bunun destekçileri ile sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz!”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın