28 Haziran 2021

Lüleburgaz Belediyesinden Esnafa Su Faturası Desteği!

luleburgaz-belediyesinden-esnafa-su-faturasi-destegi

luleburgaz-belediyesinden-esnafa-su-faturasi-destegi

Lüleburgaz Belediyesinden Esnafa Su Faturası Desteği! Lüleburgaz Belediyesi, korona virüs nedeniyle iş yeri kapanan esnafımızdan su, atık su, katı atık bedeli, çevre temizlik vergisi ve okuma ücreti almayacak.

Korona virüs salgını boyunca 700’den fazla aileye maddi destekte bulunan, bin 500 aileye erzak yardımı yapan ve en son Lüleburgaz Belediyesine ait kapanan iş yerlerinden kira almama kararı alan Belediye, önemli bir karara daha imza attı. Lüleburgaz Belediyesi, ikinci bir karara kadar iş yeri kapanan esnaftan su, atık su, katı atık bedeli, çevre temizlik vergisi ve su okuma ücretini almayacak.

Dilekçeyle başvurmaları yeterli

Bu kapsamda korona virüs önlemleri nedeniyle iş yerlerinin faaliyeti durdurulan Lüleburgaz esnafı, belediyeye dilekçe ile şahsen başvurabilecek. Yapılan başvurunun ardından söz konusu esnafın kapatılan iş yerlerinin su abonelikleri ikinci bir karara kadar geçici olarak kullanıma kapatılacak. Esnaftan bu süre içinde su bedeli, atık su, katı atık bedeli, çevre temizlik vergisi ve okuma ücreti alınmayacak.

“Halkımızın ve esnafımızın yanındayız”

Kararla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Gerenli, Belediyenin korona virüs salgının başladığı günden bu yana halkının ve esnafının yanında durduğunu söyleyerek, “Bu zor günlerde Lüleburgaz Belediyesi olarak her zaman halkımızın ve esnafımızın yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

Kentimizde bulunan iş yerlerinde faaliyeti durdurulan esnafımızın, belediyemize dilekçe ile şahsen başvurmaları halinde, ikinci bir karara kadar mevcut iş yeri su abonelikleri geçici olarak kullanıma kapatılacak olup kendilerinden su bedeli, atık su bedeli, katı atık bedeli, çevre temizlik vergisi ve okuma ücreti alınmayacaktır.” dedi.

Bir cevap yazın