15 Nisan 2021

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ YİNE ÖDÜLLE DÖNDÜ!..

lüleburgaz belediyesi yine ödülle döndü

lüleburgaz belediyesi yine ödülle döndü

Lüleburgaz Belediyesi yine ödüle layık görüldü. Marmara Belediyeler Birliği (MBB) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Altın Karınca Belediyecilik ödüllerinde Belediyemiz iki ödül birden aldı.

Uygulamacılar tarafından, bilim adamları ve özel sektör temsilcilerinin önde gelen isimlerinden oluşan bir jürinin değerlendirdiği çalışmalar Afet Yönetimi, İmar Şehircilik ve Estetik, Kurumsal Yönetim ve Gelişim, Kültür ve Sanat, Toplum Düzeni ve Sosyal Hizmetler, Ulaşım ve Altyapı Hizmetleri, Yeşil Alan ve Çevre Yönetimi Hizmetleri, Ar-Ge ve İnovasyon gibi kategorilerde ödüllendirildi.

Conrad İstanbul Bosphorus Otel’de yapılan törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve birliğe üye belediyelerin başkanları katıldı.

Lüleburgaz Belediyesi, Ulaşım ve Altyapı Hizmetleri kategorisinde birinci, Ar-Ge ve İnovasyon kategorisinde de üçüncü olarak 2 ödülü birden Lüleburgaz’a getirdi.

lüleburgaz belediyesi ödül
lüleburgaz belediyesi ödül

BU PROJELER TEŞVİK EDİLMELİ

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren MBB ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ödül alan belediyeleri kutladı. Şehirlerin ortaya çıkardığı her zenginliğin ülkelerin hedeflediği refah seviyesine ulaşması için zemin hazırladığını kaydeden Recep Altepe, şehir hayatını destekleyen her faaliyetin aslında ülkeleri de bir adım öne çıkarttığını söyledi. Marmara Bölgesi’ndeki şehirlerin Türkiye’nin gelişimi noktasında büyük öneme sahip olduğunu belirten Altepe, “Bu bölgede her gün, modern alt ve üst yapısı olan yaşanılır yerler inşa etmek için dünya çapında ses getirecek yeni projelere start veriliyor. Bu tür projeler etkili şekilde tanıtılmalı ve teşvik edilmelidir. Birliğimizin tüzüğünde belirlenmiş görevlerinden biri de üyeleri arasında bilgi ve deneyim paylaşımı sağlamak, bu maksatla örnek uygulamaları desteklemek ve üyeler arasında yaygınlaştırmaktır. Bu sorumluluk doğrultusunda düzenlediğimiz Altın Karınca Ödülleri’yle tüzüğümüzde yer alan bu görevimizi de en iyi şekilde yerine getirmeye gayret ediyoruz.” diye konuştu.

ÜLKELER YERELDEN KALKINIR

Türkiye Belediyeler Birliği ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş da, konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. İstanbul’un gerçek anlamda bir barış ve huzur kenti olduğunun atını çizen Başkan Topbaş, “Yerel yöneticiler olarak hepimize büyük görevler düşüyor. Yerel yönetimlerin sorunları çözmesi çok önemli. Unutmayalım ki, ülkeler yerelden kalkınır.” dedi.

Bir cevap yazın