22 Kasım 2020

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli oldu!

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli

son dakika

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli oldu! Lüleburgaz Belediye Meclisi yeni başkanını seçti. Milletvekilliği adaylığı için istifa eden Emin Halebak’ın ardından yerel seçim sürecine kadar geçerli olmak üzere yeni belediye başkanı seçimi yapıldı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli oldu! 4 dönem Lüleburgaz Belediye Başkanı olarak görev yapan Emin Halebak milletvekilliği adaylığı için istifa etti. Kanuna göre Vali, meclisi toplantı yapmaya çağırıyor. Toplantı kararının ardından Lüleburgaz Belediyesinde yeni belediye başkanını seçmek için toplantı yapıldı.

Murat Gerenli

28 oy aldı

Meclis toplantısına parti grubu üyeleri katıldı. Alınan bilgiye göre 30 oyun kullanıldığı belediye başkanlığı seçiminde 28 oy geçerli sayıldı. Toplantıda Murat Gerenli’nin tek aday olduğu ve 28 oyun da Gerenli için kullanıldığı öğrenildi.

Murat Gerenli kimdir?

Murat Gerenli 17 Haziran 1971’da doğdu. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitimini tamamlayan Gerenli evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Murat Gerenli’nin Çalıştığı Kurumlar

Murat Gerenli Belediye Başkanı seçilmeden önce doktorluk mesleğinde şu kurumlarda görev almıştır:

Rize Sağlık Müdürlüğü, Evrensekiz Sağlık Ocağı, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Lüleburgaz Özel Derman Hastanesi

Murat Gerenli’nin sahip olduğu eğitim ve sertifikaları

​İşyeri Hekimliği Sertifikası, Hemodiyaliz Sertifikası, Çeşitli Yurtiçi ve Yurtdışı Kongre Katılım Sertifikaları

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın