29 Haziran 2021

“Lüleburgaz AKP İlçe Başkanı İhanet İçindedir”

luleburgaz-akp-ilce-baskani-ihanet-icindedir

“Lüleburgaz AKP İlçe Başkanı İhanet İçindedir” CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya AKP Lüleburgaz İlçe Başkanı Tanzer Koç’un Şeker Fabrikalarının satılmasını destekleyen sözlerine sert tepki gösterdi.

CHP İlçe Başkanı Özgür Kaya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Tanzer Koç ikbal ve istikbal uğruna bir siyasetçinin düşebileceği en aciz pozisyona düşmüş ve şeker fabrikalarının özeleştirilmesine destekleyen açıklamaları yapmıştır.

AKP ilçe başkanı Tanzer Koç, vatan parça parça satılırken, kendi siyasi geleceği için AKP’nin yaptığı yanlışa ortak olmaktadır. Bölgemizde yaşayan insanlarımızın %80 muhacirdir ve bu insanlar Balkanlardaki topraklarını turistik seyahat için terk etmemiştiler.

Bundan 100 yıl önce Balkanlarda yaşayan acılar, ikbal ve istikbal ardında koşarak vatanın yağmalamasına sessiz kalan siyasilerin eseridir. Doğruyu bildiği halde kendi menfaatleri ve iktidara yaranmak için, Balkanlardaki Ana Vatanın yok oluşuna sessiz kalanlar, Tanzer Koç’un babasının, dedesinin de yaşadığı topraklardan sürülmesine ve Trakya’ya göç etmelerini sebep olmuşlardır.

Aradan 100 yıl geçtikten sonra, şeker fabrikalarının ve dolayısıyla vatanın satılmasına sessiz kalmak tarihimize, geçmişimize ve atalarımıza İHANETTİR!

AKP’nin başındakiler ne derse desin, içinde VATAN SEVGİSİ bulunan AKP’lilerin bu açıklamalara karşı çıkacağını biliyor ve Trakya çocuklarının bu satışa izin vermeyeceğini inanıyoruz!

Başta Tanzer Koç olmak üzere ikbal ve istikbal uğruna şeker fabrikalarının ve vatanın satılmasına destek olanları da şiddetle kınıyoruz!”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın