28 Haziran 2021

Lüleburgaz ADD’den açıklama!

Lüleburgaz ADD açıklama yaptı.

Lüleburgaz ADD’den açıklama! Lüleburgaz Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada: “Sayın ADD Lüleburgaz üyeleri, pandemi sürecinin başladığı günden bu zamana kadar gerek pandeminin haklı gerekçeleri gerekse pandemiyi fırsata çevirmek isteyenler tarafından faaliyetlerimiz kısıtlanmıştır.” denildi.

Lüleburgaz ADD tarafından yapılan açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı: “Buna rağmen ADD Lüleburgaz yönetim olarak resmî bayramlarımızın kutlanmasını kısıtlı/yasaklı imkanlarla yaptık ve Türkiye gündemi ile ilgili konularda gerekli duruşu yine kısıtlı/yasaklı olmamıza rağmen gösterdik.. Derneğimizin kapısını sizler için kısıtlı da olsa açarak yeni üyeler ve eski üyeliklerin canlandırılmasını sağladık…

Ancak yasaklar bitmiyor!! İçişleri Bakanlığından son gelen mesaj; ÖNEMLI UYARI: İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün 02/10/2020 tarih ve 16230 sayılı genelgelerine istinaden: Sivil toplum kuruluşları tarafından düzenlenecek etkinlikler (Genel Kurul Toplantıları dahil) 01/12/2020 tarihine kadar ertelenmiştir. Düzenlemeye aykırı hareket edenler hakkında idari para cezası ve adli mercilere suç duyurusunda bulunulacaktır.

Yasaklara rağmen sizlerin de desteği ile pandemi sürecini bir sivil toplum örgütü olma gereklerine göre atlatacağız.. Ve ADD’nin varlığının gerekliliğinin daha güçlü hatırlanmasını sağlayacağız..!”

Bir cevap yazın