4 Temmuz 2021

LTSO BAŞKANINDAN ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJI

Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A.Ergin OKANDENİZ, 18 Mart Çanakkale Zaferi\’nin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda 100 yıl önce Çanakkale’de bu vatan için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyoruz dedi.

     Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A.Ergin OKANDENİZ  mesajında sözlerini şu şekilde sürdürdü.

      18 Mart, çelikleşmiş millet iradesinin, kuva-i milliye ruhunun, asaletin, vatan, millet, bayrak aşkının, geleceğe olan güvenin, hürriyet ve istiklal sevdasının, askeriyle komutanın, eriyle liderin, genciyle ihtiyarın, kadınıyla kızın birlikte yazdığı bir şanlı destandır. Söz konusu, vatan ve istiklal olunca, öldüğü zannedilen bir milletin bir büyük liderin öncülüğünde yeniden dirilişinin ve şaha kalkışının öyküsüdür.

 Dost ve müttefik diye sarıldıklarının bile yalnız bıraktığı bir anda kefeniyle sırdaş olup neslini ve gelecek nesilleri kurtarmanın, “Canımı alabilirsiniz, kanımı dökebilirsiniz ama vatanımı asla alamazsınız”, “Hürriyetime ve istiklalime dokunamazsınız”, “Belki öldürebilirsiniz fakat esir edemezsiniz” diyebilmenin adıdır, “Ser verilir, sır verilmez”, “Can verilir vatan verilmez” diyen millet evlatlarının ve Çanakkale’de kanıyla toprağı yoğuran 253 bin şehidin emanetidir bu vatan. Bu nedenle bize düşen bundan sonra medeniyet yarışında, ekonomik yarışta, hukuk yarışında bayrağı en ileriye dikmek olduğunu unutmayalım.

 Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferinin yıl dönümünü kutlarken, bizlere bu gururu yaşatan başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ve saygıyla bir kez daha anıyor, milletimizin bu büyük zaferini kutlarım dedi.

Bir cevap yazın