7 Haziran 2021

KULUÇKA MERKEZİ EĞİTMENLERİ HAZIR!

Kuluçka merkezi

Kuluçka merkezi eğitmenleri hazır! Lüleburgaz Belediyesi, Lüleburgaz’da açılacak kuluçka merkezi için temelleri hızla atmaya devam ediyor.

Lüleburgaz’da Kuluçka merkezi temelleri atıldı. Belediye tarafından hazırlanan “Yenilikçi Girişimcilik Alanında Belediyecilik Hizmetlerinde Kurumsal Kapasitesinin Artırılması ve Eğiticinin Eğitimi” isimli proje Trakya Kalkınma Ajansı’nın Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazandı. Proje yürürlüğe geçti ve proje kapsamında Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde(LYKA) eğitim verildi.

Eğitim programında, networking, iş fikri bulma ve geliştirme, iş modeli kanvası, iş planı hazırlama, asansör konuşması yatırımcı sunumu hakkında teorik ve uygulamaya dayalı eğitimler gerçekleştirildi. Eğitimler, Kurucu Ortak, Speed Networking™ Uzmanı, Networking Eğitimleri Tasarımcısı, Konuşmacı & Yazar Ertuğrul Belen ve Embryonix Girişim Hızlandırma Merkezi Müdürü İş Koçu ve İş Geliştirme Mentoru Taylan Demirkaya tarafından verildi.

Projenin sözleşmesi, Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak ve Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin tarafından imzalandı. Bu eğitimle, etrafına farklı bakış açılarıyla bakabilen, tespit edilen fırsatları değerlendirebilen, çok yönlü düşünebilen, yeniliği kabul ettirebilecek ikna yeteneğine sahip olan, iyi iletişim kurabilen, doğru ve kısa sürede karar alabilen, yaratıcı ve kendine güvenebilen, hızlı düşünebilen, gerekli kaynaklara hızla ulaşabilecek iletişim ağına sahip yenilikçi girişimcilere destek verilmesi için açılacak olan kuluçka merkezinde verilecek eğitim programlarının temeli atıldı.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak eğitim programının ilk gününde girişimcilikle ilgili bir konuşma yaptı. Başkan Emin Halebak girişimcilik ile ilgili görüşlerini şu sözlerle paylaştı: “19. yüzyılda işveren kas gücüne önem veriyordu. 20. yüzyılda ise kas gücü yetmedi ve bilgi gücü de gerekli hale geldi. Bizim için ise önemli olan, hayal gücü! Bizim çalışanlarımız hayallerinin peşinden gidiyorlar. Bu nedenle de birçok belediye bizim bulunduğumuz noktaya gelemiyor. Biz hem sürdürebilir hem de kurumsal olmayı topluma yaymalıyız. Çünkü yaratıcılığın gelişmesinin sağlayacak iklim burada var. Tek isteğimiz var, yaşadığımız toplumla dünyayı aynı seviyeye getirmek. Hem demokraside hem hukukta hem ekonomide hem de değerler sisteminde aynı düzeye gelmeyi istiyoruz. Değerler sistemini yeni baştan oturtmak için mücadele ediyoruz. Bunu bir yere taşıma çabası başlı başına bir girişim örneğidir.”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın