4 Temmuz 2021

KOMUTANI GELİNCE İNTİHARDAN VAZ GEÇTİ

Cumartesi günü 55. mekanize piyade tugay komutanlığında vatani görevini yapan bir grup asker çıktıkları çarşı izinlerinde hastane güvenliğiyle tartıştı, içlerinden bir tanesi intihara kalkıştı.

03 Ekim 2015 tarihinde Kırklareli’de çarşı iznine çıkan bir grup asker izinlerini Kırklareli Devlet Hastanesi bahçesinde geçirmek isteyince hastane güvenliği ile aralarında tartıma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine güvenlik durumu hastane güvenliğine haber verdi. Polisin bölgeye gelmesiyle olayın büyüdüğünü fark eden bir asker çözümü kendisini tutuklamak isteyen polisten kaçarak yakındaki su deposuna kaçmakta buldu. Su deposuna çıkan askerin aslında intihara teşebbüs ettiği polisin takip etmesiyle anlaşıldı. Şahısların asker olması sebebiyle olay askeri inzibata inzibata devretti. İnzibat gelinceye kadar askeri bulunduğu yerden indirmek mümkün olmadı.

KOMUTANI KARŞISINDA GÖRÜNCE ŞAŞIRDI

Olay yerinde polisin saatlerdir ikna etmeye çalıştığı firari asker karşısında komutanını görünce şaşakınlığını gizleyemedi. Komutanının aşağıya inmesi telkinlerine olumlu cevap veren ikna olan asker şahıs tüm bu çabalar sonunda trafodan indi. İnzibat ekiplerince bölgeden kışlaya götürüldü.

Bir cevap yazın