23 Kasım 2020

KIZ VOLEYBOL TAKIMI HAKSIZLIĞA UĞRADI!

kiz-voleybol-takimi-haksizliga-ugradi

kiz-voleybol-takimi-haksizliga-ugradi

Kız voleybol takımı haksızlığa uğradı! CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Güngörmez Kız Voleybol Takımının uğradığı haksızlığı TBMM gündemine taşıdı.

Yüceer, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde, Güngörmez Kız Voleybol Takımı’nın Marmara Bölge Birinciliği’nde grup ikincisi olarak 2016-2017 voleybol sezonu Altyapı Türkiye Şampiyonası finallerine katılma hakkı kazandığı halde Voleybol Federasyonu tarafından keyfi olarak finaller dışında bırakılma gerekçesini sordu.

HANGİ MEVZUATA GÖRE YAPILDI, HANGİ FAKTÖRLER ETKİLİ OLDU

CHP PM Üyesi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer Türkiye Voleybol Federasyonu’nun kendi yayımladığı talimatta yer alan gerekli ve yeterli şartları yerine getirmiş olmasına rağmen Güngörmez Kız Voleybol Takımı’nın kura çekimlerinin hemen öncesinde finallere katılma hakkının elinden alınmasının hangi mevzuata göre yapıldığını ve yarışma talimatında yer almayan koşullarla en iyi 2. lerin belirlenmesinde hangi faktörlerin etkili olduğunu Bakan Akif Çağatay Kılıç’a sordu.

DAHA ÖNCE BİR ÖRNEĞİ VAR MI?

Yazılı soru önergesinde “Müsabakalar tamamlandıktan sonra yayımlanan talimatın keyfi biçimde değiştirilmesinin daha önce yaşanmış bir örneği mevcut mudur?” diye soran Yüceer, yaşanan durumun Gençlik ve Spor Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’de yer alan “Spor faaliyetlerinin mevzuata uygun bir şekilde yürütülmesini gözetmek” görevine açıkça aykırılık teşkil ettiğini ifade etti.

GÜNGÖRMEZ’Lİ AMATÖR VOLEYBOLCULARI PSİKOLOJİK OLARAK ETKİLENDİ

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Bakan Akif Çağatay Kılıç’ın yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesinde son derece zor koşullarda ve altyapı yetersizliklerine rağmen finallere kalma başarısı göstermiş ve beklenti içinde olan voleybolcuların maruz kaldığı psikolojik etkileri de sordu.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın