15 Nisan 2021

KIZ İSTEMEYE GİTTİ ÖLDÜRÜLDÜ!..

Çorlu’da meydana gelen olayda, Kırklareli’nden annesi ile birlikte kız istemeye gelen 24 yaşındaki damat adayı Uğur Selçuk, aileler arasında söz kesilmesinin ardından aracına binmek istediği sırada uğradığı silahlı saldırı sonucu hayata gözlerini yumdu.

Çorlu’nun Hıdırağa Mahallesi’nde meydana gelen olayda annesi Sevda Selçuk ile birlikte kız istemek için Kırklareli’nden Çorlu’ya gelen Uğur, burada sevdiği kızı ailesinden istedi. Ailenin kızlarını Uğur’a vermek için söz kesmesinin ardından Uğur Selçuk, annesi ve diğer yakınları ile evden çıktı.

Araçlarına binmeye hazırlanan Selçuk ailesine doğru elinde tüfekle yaklaşan ve 14 yaşında olduğu öğrenilen İ.K., önce birkaç el havaya ardından da damat adayı Uğur Selçuk’un sırtına yakın mesafeden ateş etti.

Ağır yaralanan Uğur Selçuk, Çorlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastaneye giderken yolda kalbi duran genç damat adayı, burada doktorların ilk müdahalesi ile hayata döndürüldü. Ancak sağlık ekiplerinin tüm çabalarına karşın Uğur Selçuk kurtarılamadı. Olayın ardından inceleme yapan Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri cinayet zanlısı olarak İ.K. adlı 14 yaşındaki çocuğu gözaltına aldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın