29 Haziran 2021

Kırklareli’nde Sağlıklı Hayat Merkezi açıldı!

kirklarelinde-saglikli-hayat-merkezi-acildi

Kırklareli’nde Sağlıklı Hayat Merkezi açıldı! Açılışla ilgili Kırklareli Milletvekili Selahattin Minsolmaz açıklama yaptı.

Minsolmaz açıklamasında şunları söyledi: “Sağlık Bakanlığı’mızın yürüttüğü hizmetler katlanarak artıyor. Şehir hastanelerimizin yanısıra, koruyucu sağlık hizmetleri alanındaki çalışmalar da göz dolduruyor.

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet gösteren “Sağlıklı Hayat Merkezi” yeni hizmet binasının açılışı bugün Sn Valimiz Osman Bilgin ve Halk Sağlığı Genel Müdürümüz Sn Doç Dr Fatih Kara’nın katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir.

Sağlıklı Hayat Merkezleri; sağlığa yönelik risklerden birey ve toplumu korumak, sağlıklı hayat tarzını teşvik etmek, birinci basamak sağlık hizmetlerini güçlendirmek ve bu hizmetlere ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla kurulan çok amaçlı yapılardır.

Merkezimizde;

 • beslenme danışmanlığı,
  •psikososyal danışmanlık, 
  •sosyal hizmet danışmanlığı, 
  •fiziksel aktivite ve fizyoterapi, 
  •kadın ve üreme sağlığı, 
  •mamografi, kanser erken teşhis/tarama, 
  •diyetisyen ve diyabet polikliniği, 
  •gebe bilgilendirme polikliniği, 
  •sigarayı bırakma polikliniği

ile ihtiyaca göre bakanlığımız tarafından belirlenecek diğer hizmetler bütüncül bir anlayışla, ilgili mevzuatlar doğrultusundan sunulacaktır.

Kırklareli’li hemşehrilerimizin; daha sağlıklı, uzun ve üretken bir hayat sürmelerini sağlamak amacıyla,

“Hastalığa değil, sağlığa yatırım yapmak”

ilkesiyle hareket ediyoruz.

İl Sağlık Müdürlüğümüzün bir birimi olan Kırklareli Sağlıklı Hayat Merkezinin açılışı bu anlamda çok önemli ve hastalıkları önleyici bir hizmettir.

İlimizde, hemşehrilerimizin sağlığını korumak ve geliştirmek, sağlık için risk oluşturan faktörlerle mücadele etmek temel sağlık politikamızdır.

Bu itibarla; birinci basamak sağlık hizmetlerini yürütmek amacıyla hayata geçirilen, Kırklareli Sağlıklı Hayat Merkezi’nde emeği geçen sağlık çalışanlarımızı, başta İl Sağlık Müdürümüz Sn Dr Çiğdem Cerit olmak üzere kutluyorum.

Sağlıkta yapılan dev reformların arkasındaki siyasi irade olan Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı’mıza Kırklareli’miz adına şükranlarımı sunuyorum.

Bu güzel hizmetin kıymetli hemşehrilerimizin sağlıklı yaşamlarına destek olmasını ve hayırlar getirmesini diliyorum.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın