28 Haziran 2021

Kırklareli’nde Osmanlı’nın ilk savunma sanayi tesisi hizmete girdi!

kirklareli-osmanlinin-ilk-savunma-sanayi-tesisi

kirklareli-osmanlinin-ilk-savunma-sanayi-tesisi

Kırklareli’nde Osmanlı’nın ilk savunma sanayi tesisi hizmete girdi! Osmanlı Devleti’nin ilk savunma sanayi tesisi Fatih Dökümhanesi restore edilerek hizmete girdi…

Fatih Dökümhanesi Cami ve Sosyal Tesisleri 1. Etap açılış töreni, 06 Kasım 2020 Cuma günü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın teşrifleri, Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Milletvekili Selahattin Minsolmaz, Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren ve Kalkınma Ajansı Genel Müdürü Barış Yeniçeri’nin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

osmanlinin-ilk-savunma-sanayi-tesisi
osmanlinin-ilk-savunma-sanayi-tesisi

Osmanlı’nın ilk savunma sanayi tesisi

Demirköy’de bulunan İstanbul’un fethinde kullanılan Şahi Toplarının döküldüğü Osmanlı Devleti’nin ilk Savunma Sanayi tesisi Fatih Dökümhanesi Cami ve Sosyal Tesisleri 1. Etap açılış töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Fatih Dökümhanesi tanıtım videosunun ve yapılan çalışmalar hakkında sunum gösteri ile başladı.

Fatih Dökümhanesi Cami ve Sosyal Tesisleri 1. Etap açılış töreni, yapılan açılış konuşmalarının ardından dualar eşliğinde açılış kurdelesinin kesilmesiyle gerçekleşti. Açılış töreni sonrası katılımcılar ile birlikte Fatih Dökümhanesi Cami ve Sosyal Tesisleri gezildi.

Bir cevap yazın