7 Haziran 2021

Kırklareli’nde Önemli Kongre!

Kırklareli'nde Önemli Kongre

Kırklareli’nde Önemli Kongre! 5. Uluslararası Katılımlı Toprak ve Su Kaynakları Kongresi Kırklareli’nde düzenlenecek.

Kırklareli’nde Önemli Kongre! 5. Uluslararası Katılımlı Toprak ve Su Kaynakları Kongresi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Kırklareli Valiliğinin işbirliği ile, ayrıca Kırklareli Belediye Başkanlığı ve Kırklareli Üniversitesinin destekleri ile 12-15 Eylül 2017 tarihlerinde Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma Enstitüsü tarafından Kırklareli’nde enstitü konferans salonlarında düzenlenecek.

İki yılda bir Türkiye’nin farklı illerinde düzenlenen kongre ilk kez Kırklareli’nde uluslar arası katılımlı olarak düzenlenmektedir. Kongreye 150’den fazla bilim insanının katılması beklenmektedir. Kongrede Bitki Besleme ve Toprak, Tarımsal Sulama ve Arazi Islahı, İklim Değişikliği ve Tarımsal Ekoloji, Tarımsal Mekanizasyon ve Bilgi Teknolojileri, Tarım Ekonomisi ana konularından oluşan başlıklar altında ilgili konular tartışılacaktır ve bu bağlamda bilimsel bir tartışma platformu olacaktır. Bu başlıklar altında toprak ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir olarak kullanılmasına yönelik 148 adet sözel sunulu, 118 adet poster sunulu olmak üzere 266 adet bildiri yurt dışından ve ülkemizin çeşitli üniversitelerinden, araştırma enstitülerinden, çeşitli kurumlarından gelen bilim insanları tarafından sunulacaktır. Ayrıca özellikle yurt dışından gelecek katılımcılar tarafından olmak üzere, kongre konuları kapsamında çağrılı bildiriler de sunulacak.

Bu yıl 5.si düzenlenen kongrenin şehrimizin ve yakın çevresinin tanıtımına da katkı sağlayacağı düşünülmektedir. Bu amaçla, kongreye katılan bilim insanları ve refakatçıların şehrimizin çeşitli kültürel değerlerini görmeleri amacıyla kısa sosyal programlar da planlanmıştır.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın