3 Temmuz 2021

KIRKLARELİ’NDE OKULLAR TATİL Mİ?

Kırklareli’nin yüksek kesimlerinde beklenen kar yağışı yağmaya başladı. Yağışların iç kesimlere doğru ilerlemesi bekleniyor. Kırklareli’nde son yılların en yoğun kar yağışının yaşanacağı tahmin ediliyor. Uzmanlar yağacak karın kısa süreli olmayacağını ve tutacağını belirtiyor. 

Velilerin ve öğrencilerin de merak ettiği okullar tatil olacak mı? Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yaptığı açıklamaya göre kar yağışı tüm yurdu etkisi altına alacak. Kırklareli’nde de kar yağışı etkisini gösterecek. Kar yağışı ile sıcaklıklar 8 ile 15 derece aralığında düşecek.

Kırklareli Valiliği okullar tatil olacak mı sorusunun cevabını henüz açıklamadı. 31 Aralık Perşembe günü yarım gün olan kar tatili tam gün olarak değişme ihtimali oldukça yüksek gözüküyor.

Kırklareli 5 günlük hava tahmin raporu
Kırklareli 5 günlük hava tahmin raporu

İşte tüm yurtta etkisini gösterecek yağışın 5 günlük raporu:

Meteorolojinin sitesinden yayınladığı kar yağışı alarmına göre hava sıcaklığı 8 ile 15 derece arasında düşecek. Kar yağışı İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Kütahya, Eskişehir, Konya ve Kayseri başta olmak üzere yurdun bir çok kesiminde hayatı felç edecek. Gün gün kar yağışı hava durumu raporu şu şekilde;

29.12.2015 SALI GÜNÜ HAVA DURUMU ; Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz kıyılarının yağmurlu, akşam saatlerinden sonra Batı Karadeniz’in iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

30.12.2015 ÇARŞAMBA GÜNÜ HAVA DURUMU : Ülkemizin kuzey iç ve doğu kesimlerinde görülmesi beklenen kar yağışlarının; Marmara’nın doğusu ile Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer yoğun olacağı tahmin edilmektedir.

31.12.2015 PERŞEMBE HAVA DURUMU ; Kuzey iç ve doğu kesimlerde görülmesi beklenen kar yağışlarının; İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Balıkesir’in kuzeyi ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yer yer yoğun olacağı tahmin edilmektedir.

01.01.2016 CUMA GÜNÜ HAVA DURUMU ; Marmara’nın doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Akdeniz bölgesinde görülmesi beklenen yağışların; İstanbul başta olmak üzere Marmara’nın doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz’in iç kesimleri Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edilmektedir.

02.01.2016 CUMARTESİ HAVA DURUMU ; Yağışlı sistemin Marmara’nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusunda etkili olduktan sonra yurdumuzu terk edeceği tahmin edilmektedir.

 

Bir cevap yazın