7 Haziran 2021

KIRKLARELİ’NDE 8 SOKAĞA GAZİ İSİMLERİ VERİLDİ!

Kırklareli’nde 8 sokağa gazi isimleri verildi. Kırklareli Belediyesi tarafından sekiz sokağın ismi değiştirildi.

Belediye Meclisi kararınca Karakaş, Karacaibrahim, Akalar, Yayla, Kocahıdır ve İstasyon mahallelerinde sekiz sokak ismi gazi isimleri ile değiştirildi.
Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, belediye binasında gerçekleştirilen meclis toplantısında, gazi isimlerinin sokak isimleriyle değiştirilmesinden dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.
Gazi simleriyle anı ve hatıralarının her zaman taze tutulacağını ifade eden Kesimoğlu, kararın alınmasına destek olan meclis üyelerine teşekkür etti.

Değişen Sokak İsimleri
Karara göre, Karakaş Mahallesi’nde 2. Şifa Geçidi Sokağı Gazi Metin Koç Sokak, Karacaibrahim Mahallesi’nde Dere Geçidi Sokağı Gazi Tuncay Yalçın Sokağı, Melek Sokak Gazi Murat Çiftkardeşler Sokağı, Akalar Mahallesi’nde Kadıçeşme Sokağı Gazi Hakan Ediş Sokak, Yayla Mahallesi’nde eski Adliye Sokak isminin Gazi Engin Çelikkaya Sokak, Kocahıdır Mahallesi’nde Nergis Çıkmaz Sokağı Gazi Metin Sönmez Sokak, İstasyon Mahallesi’nde; 3. Ray Sokak Gazi Edip Kaygısız Sokak, 4. Edime Sokağı ise Gazi Yakup Yürükçü Sokak olarak değiştirildi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın