3 Temmuz 2021

KIRKLARELİ’NDE 7 TERÖRİST YAKALANDI!..

Vatan haini terör örgütü PKK ve şehir yapılanması KCK'ya yönelik Kırklareli'nde düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kırklareli’nde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Vatan haini terör örgütü PKK ve şehir yapılanması KCK’ya yönelik Kırklareli’nde düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, vatan haini terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik olarak gerçekleştirilen soruşturma kapsamında sabah saatlerinde 12 adrese operasyon düzenlendi.

Özel harekat polisleri tarafından 12 farklı adrese yönelik düzenlenen operasyonda vatan haini terör örgütü üyesi oldukları belirtilen A.O, A.K, C.G, E.A. M.E.K, O.Y. ve R.S. gözaltına alındı.

PKK lideri: “Savaş artık her yerde olacak!”

Hatırlayacağınız üzere PKK lideri ve KCK Eş Başkanı Cemil Bayık İngiliz Times gazetesine konuşup şu ifadeleri kullanmıştı:

“Türkler, sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı Kürt kentlerinde mümkün mertebe her şeyi yağmalayıp yaktılar. Bu nedenle halkımız intikam hisleriyle dolu. Gerillalarımıza, onlara yapılanların intikamını almaları çağrısında bulunuyor. Bu, halk mücadelesinde yeni bir dönemdir.”

“Kısa bir süre öncesine dek Türk ordusu ile savaş sadece dağlardaydı. Daha sonra kasabalara ve kentlere de taştı. Artık her yerde olacak.

“Mücadelenin bu aşamasında, gerillalarımıza yerine getirmeleri yönünde verilecek her emir, meşru olacaktır.”

KCK, PKK’nın çatı yapılanmasıdır. Türkiye’de 2009 yılından bu yana zaman zaman KCK’ya yönelik çeşitli operasyonlar düzenlenmektedir.

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda vatan haini terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları, örgüte ait yayını yasaklanan dokümanlar ele geçirildi. Evdeki dizüstü bilgisayarlara el konuldu. Şahısların serbest bırakıldığı öğrenildi.

Olayla ilgili 4 kişinin daha arandığı ifade edildi.

Bir cevap yazın